Chirurgia stomatologiczna | Chirurg stomatolog Kraków

IMG_6169 compress-image

Konieczność usunięcia zęba? A może utrata estetyki i funkcjonalności uśmiechu wskutek zaniku kości? Te problemy i wiele innych mogą być skutecznie rozwiązane dzięki metod, jakie dostarcza chirurgia stomatologiczna. W naszej klinice wykonujemy wszystkie najważniejsze zabiegi, przez co masz pewność, że zawsze uzyskasz u nas kompleksową pomoc. Jeżeli więc chcesz uzyskać profesjonalną opiekę, koniecznie do nas zadzwoń. Na pewno Ci pomożemy!

Co musisz wiedzieć o chirurgii stomatologicznej?

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej bardzo często są jednym z elementów kompleksowego leczenia, które umożliwia przywrócenie pięknego i w pełni funkcjonalnego uśmiechu. To właśnie całościowe działania pozwalają między innymi skutecznie odbudować całe łuki zębowe. Warto jednak pamiętać, że jednymi z częstszych zabiegów z zakresu chirurgii jest ekstrakcja, czyli usunięcie, ósemek oraz podcięcie wędzidełka. Dzięki nim można w nieskomplikowany sposób zapobiec pojawieniu się poważniejszych problemów w przyszłości.

Komfortowe zabiegi z chirurgii stomatologicznej

Wiele osób obawia się, że leczenie stomatologiczne wiązać musi się z bólem. Na szczęście współcześnie priorytetem jest przeprowadzanie wszystkich zabiegów z zachowaniem najwyższego komfortu. Możliwe to jest dzięki wykorzystaniu skutecznych znieczuleń, które sprawiają, że wykonywane leczenie w naszej klinice zawsze jest bezbolesne. To dzięki stosowanym przez nas rozwiązaniom będziesz z przyjemnością wspominał wszystkie chwile spędzone w Zakopiance.

 

Nasz zespół tworzą eksperci z ogromną wiedzą i doświadczeniem, którzy zabiegi przeprowadzają w zgodzie ze światowymi standardami. Jest to gwarancja, że wyjdziesz z naszej kliniki z szerokim uśmiechem, ponieważ wszystkie Twoje oczekiwania zostaną spełnione. Przekonaj się sam, jak niezwykle komfortowe i bezbolesne jest leczenie w Zakopiance.

11

Lat doświadczenia

5000

Założonych implantów

11000

Wyleczonych Pacjentów

Jakie zabiegi wykonujemy?

W naszej klinice wykonujemy wszystkie najważniejsze zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Za przeprowadzenie leczenia odpowiadają eksperci z wieloletnim stażem, którzy skutecznie spełniają marzenia o zdrowych i funkcjonalnych uśmiechach.

 

  • Usunięcie zęba ­– zabieg ten zalecany jest w przypadku, gdy nie ma możliwości przeprowadzenia skutecznego leczenia zachowawczego lub kanałowego. Częstym problem są również pojawiające się torbiele oraz stany zapalne, które negatywnie wpływają na ogólny stan zdrowia jamy ustnej, co powoduje konieczność wykonania ekstrakcji.

 

  • Ekstrakcja ósemek – zęby mądrości już od momentu ich pojawienia się mogą nastręczać wielu problemów. Okazać się może, że przeprowadzenie ich prawidłowej higieny jest właściwie niemożliwe, co prowadzi do rozwoju zmian chorobowych. Niekorzystne usytuowanie ósemek może być powodem niemożliwości przeprowadzenia leczenia. W takim wypadku konieczne jest usunięcie zęba. Wyrzynająca się ósemka może być również przyczyną pojawienia się wad ortodontycznych. Aby temu zapobiec także wykonywana jest ekstrakcja zębów mądrości.

 

  • Podcięcie wędzidełka – jest to prosty zabieg, który należy wykonać, jeżeli zdiagnozowana zostanie nieodpowiednia długość wędzidełka podjęzykowego albo wargowego. Dzięki temu można zapobiec pojawieniu się wad logopedycznych czy diastemy, czyli niewielkiej szczeliny między górnymi jedynkami.

 

  • Podniesienia dna zatoki szczękowej – zabieg ten jest wykonywany w przypadku braku odpowiedniej ilości tkanki kostnej. Podczas leczenia podnosi się dno zatoki szczękowej za pomocą specjalnych narzędzi. Następnie wolna przestrzeń wypełniana jest specjalnym materiałem, co pozwala osiągnąć oczekiwane efekty.

 

  • Sterowana regeneracja kości – do odbudowania kości wykorzystywane są specjalne materiały biokompatybilne. Przeprowadzenie zabiegu pozwala w konsekwencji wykonać leczenie implantologiczne.

 

  • Radektomia – zabieg ten wykonywany jest na zębach posiadających wiele korzeni i jest często ostatnim ratunkiem dla uzębienia. Leczenie zalecane jest w przypadku, kiedy doszło do poważnych zmian próchnicowych lub stanów zapalnych. Zabieg ten polega na usunięcie jednego z korzeni, jednak bez naruszania korony zęba.

 

  • Resekcja wierzchołka korzenia – leczenie zalecane jest w sytuacji, kiedy doszło do rozwinięcia się stanów zapalnych wskutek źle przeprowadzonego leczenia kanałowego lub zaniedbań. Zabieg polega na usunięciu wierzchołka korzenia, co pozwala skutecznie rozwiązać problem.

Umów się na wizytę!

Jeżeli w jamie ustnej dostrzegłeś jakiekolwiek niepokojące objawy, koniecznie zwróć się po pomoc do profesjonalnej kliniki stomatologicznej. W Zakopiance przeprowadzamy kompleksowe leczenie, dzięki któremu przywracamy zdrowie i pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Wysokiej jakości materiały oraz zespół ekspertów są gwarancją skuteczności zabiegów wykonywanych w naszej klinice. Przekonaj się o tym sam! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 604 111 119.