Diagnostyka

IMG_6169 compress-image

W Zakopiance jesteśmy przekonani, że skuteczność leczenia w głównej mierze bierze swoje źródło z dokładnie przeprowadzonej diagnostyki. Dlatego też naszym jednym z podstawowych celów było stworzenie prywatnego centrum diagnostycznego. Dzięki temu możliwym jest wykonanie wszystkich badań w jednym miejscu, przez co Ty oszczędzasz czas, a my możemy precyzyjnie zaplanować całe leczenie. Przekonaj się sam, jakie możliwości daje cyfrowa diagnostyka w naszej profesjonalnej klinice stomatologicznej!

RTG panoramiczne

Wykonanie panoramicznego zdjęcia RTG jest niezwykle pomocne, ponieważ pozwala dentyście dokładnie ocenić stan zdrowia wszystkich zębów i przyzębia. Ma to niebagatelne znaczenie na możliwość precyzyjnego zaplanowania całego leczenia, dzięki czemu zyskujesz gwarancję, że zostaną zdiagnozowane wszystkie występujące problemy w Twojej jamie ustnej. To właśnie dzięki panoramicznemu zdjęciu RTG lekarz może rozpoznać stany zapalne i ogniska próchnicowe na wczesnym etapie, przez co można uniknąć w przyszłości konieczności przeprowadzania skomplikowanego, a tym samym kosztownego, leczenia.

RTG cefalometryczne

Leczenie ortodontyczne wymaga wykonania bardzo dokładnej diagnostyki, bo tylko dzięki niej możliwe jest rozwiązanie wszystkich problemów. Wykonanie cefalometrycznego zdjęcia RTG pozwala na ocenę profilu, a także rozpoznanie wszelkich nieprawidłowości zębowych oraz kształtu kości. W ten sposób można dobrać najlepsze metody leczenia, które pozwolą kompleksowo rozwiązać wszystkie problemy, przez co możliwe jest uzyskanie znakomitych i wymarzonych efektów.

11

Lat doświadczenia

5000

Założonych implantów

11000

Wyleczonych Pacjentów

RTG punktowe

W niektórych wypadkach konieczne jest uzyskanie precyzyjnego zdjęcia małego obszaru w jamie ustnej. Do tego celu wykorzystuje się RTG punktowe, które jest nieodzownym badaniem przy planowaniu leczenia kanałowego. Wykorzystanie tego urządzenia umożliwia również zdiagnozowanie ubytków próchnicowych niewidocznych podczas standardowej kontroli. RTG punktowe znajduje także zastosowanie przed wykonywaniem zabiegu ekstrakcji.

 

 

Kamera wewnątrzustna

Jest to innowacyjne urządzenie, które umożliwia dokładne zdiagnozowanie wszystkich problemów występujących w jamie ustnej. Podczas wykonywania badania obraz ciągle wyświetlany jest na ekranie monitora, dzięki czemu Ty również możesz skontrolować swoje uzębienie. Niewątpliwą zaletą kamery wewnątrzustnej jest możliwość uzyskania znacznego przybliżenia, co sprawia, iż podnoszona jest skuteczność badania, a tym samym pomaga to lekarzowi zaproponować odpowiednie metody leczenia.

 

 

Skaner wewnątrzustny

Tradycyjnie przed przystąpieniem do wykonania odbudowy protetycznej konieczne jest wykonanie wycisku. Proces ten jest dla wielu Pacjentów niekomfortowy, dlatego postanowiliśmy wyposażyć nasze prywatne centrum diagnostyczne w skaner wewnątrzustny. Urządzenie to wykonuje precyzyjne skany, które następnie przekazywane są do pracowni protetycznej. W ten sposób znacznie podnosimy skuteczność przeprowadzanego leczenia, a uzyskane efekty spełniają wszystkie oczekiwania. Możesz się o tym przekonać, odwiedzając naszą profesjonalną klinikę stomatologiczną.

Umów się na wizytę!

Nasze prywatne centrum diagnostyczne wyposażyliśmy w innowacyjne urządzenia, które pozwalają wykonać wszystkie potrzebne badania w jednym miejscu, dzięki czemu możesz oszczędzić Twój cenny czas. Ponadto precyzyjnie przeprowadzona diagnostyka sprawia, że lekarz może zawsze zaproponować skuteczne metody leczenia, przez co uzyskane efekty będą bez wątpienia zachwycające. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 12 294 1111.