Implanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne

 

Implanty to najbardziej naturalne i wygodne rozwiązanie dla każdego, kto z różnych przyczyn utracił naturalne zęby. Nowoczesna implantologia pozwoli Ci na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem, czy swobodą spożywania posiłków, co ułatwi Ci codzienne życie. Wszczepienie implantu pozwala odzyskać komfort i pewność siebie. Implanty to najbardziej naturalne i wygodne rozwiązanie dla każdego, kto z różnych przyczyn utracił naturalne zęby. Nowoczesna implantologia pozwoli Ci na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem, czy swobodą spożywania posiłków, co ułatwi Ci codzienne życie . Wieloletnie doświadczenie naszych lekarzy w implantologii gwarantuje najwyższą jakość przeprowadzanego leczenia. Implant to nic innego jak sztuczny korzeń wykonany z tytanu o przybliżonej do naturalnej wielkości. Wszczepienie implantu pozwala odzyskać komfort i pewność siebie. Sam zabieg przebiega dwuetapowo, a wprowadzenie implantu nie jest bolesne. Nawiercaniu zęba towarzyszy niewielka wibracja. Po zabiegu bardzo ważna jest właściwa i regularna higiena jamy ustnej co zapewnia długotrwały efekt.

Co to jest Implant?

 

Implant to nic innego jak sztuczny korzeń wykonany z tytanu, który wykazuje wysoką wytrzymałość mechaniczną i jest doskonale tolerowany przez nasz organizm. To jedno z najbardziej naturalnych, wygodnych i trwałych rozwiązań nowoczesnej stomatologii. Implant zrasta się z kością na stałe zastępując korzeń utracony w różnych okolicznościach. Stanowi podporę dla przyszłej odbudowy protetycznej.  Dzięki implantom możesz na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem oraz swobodą spożywania posiłków, co zdecydowania ułatwi Ci codzienne życie.

AAID_Fig1_color

Etapy leczenia

 

  1. Konsultacja ze specjalistą i diagnoza – nasi specjaliści ocenią predyspozycje pacjenta do zabiegu, oceniając ogólną higienę jamy ustnej, stan dziąseł, zębów, ale również ogólny stan zdrowia i ewentualny wpływ chorób przewlekłych. Zostaną wykonane zdjęcia rentgenowskie.
  2. Wszczepienie implantu – wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Nawierceniu zęba towarzyszy niewielka wibracja, ale wprowadzenie implantu nie jest bolesne, a niewielka rana zostaje zszyta. Sam zabieg trwa około 30-60 minut.
  3. Przyswajanie implantu – trwa około 6-8 tygodni, podczas których właściwie nie odczuwa się bólu. Implant zrasta się z kością około 2 miesiące. Podczas fazy gojenia pacjent zakłada odbudowę tymczasową.
  4. Pobranie wycisku – umożliwia dobranie łącznika protetycznego i wykonanie dopasowanej korony zęba
  5. Zamocowanie korony
  6. Wizyty kontrolne – cały proces wymaga regularnych wizyt kontrolnych, których harmonogram ustalają wspólnie pacjent wraz z lekarzem prowadzącym.

Poznaj rozwiązania jakie Ci proponujemy

 

W naszej Klinice oferujemy implanty najwyższej jakości z dożywotnią gwarancja producenta marki Ankylos Dentsply Friadent, której motto brzmi: Stanie w miejscu oznacza cofanie się. Postęp oznacza myślnie w przód. To marka z ponad 100 letnią historią niezwykłych osiągnięć w produkcji materiałów stomatologicznych. Zgodnie z misją firmy ta bogata historia zawsze odzwierciedlała realne potrzeby i możliwości europejskiej praktyki stomatologicznej, Astra i Dentium.

 

Implanty Osstem

Translate »