Wypadnięcie nawet pojedynczego zęba wiąże się z utratą nie tylko estetyki uśmiechu, ale również pełnej funkcjonalności. Pamiętajmy, że stan zdrowia jamy ustnej ma wpływ na cały organizm. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób można odbudować braki w uzębieniu, ale także podjąć działania w celu uzupełnienia luk.

Współcześnie do rekonstrukcji zębów stosuje się korony zębowe (pojedynczy brak), mosty protetyczne (większe braki zębowe) lub protezy (bezzębie), dzięki którym możliwe jest spełnienie marzenia o pięknym i w pełni funkcjonalnym uśmiechu. To właśnie leczenie protetyczne może zdecydowanie poprawić jakość Twojego życia!

 

Dlaczego warto zrekonstruować utracone uzębienie?

Być może wahasz się jeszcze, czy przeprowadzenie leczenia stomatologicznego na pewno jest potrzebne w przypadku pojawienia się braków zębowych. Okazuje się, że jest wręcz nieodzowne, ponieważ luki w uzębieniu negatywnie wpływają na jakość życia oraz Twoje zdrowie. Przede wszystkim wiele osób potwierdza, iż wypadnięcie zębów zdecydowanie pogorszyło estetykę uśmiechu. To z kolei powoduje, że odczuwalny może być wstyd przed uśmiechaniem się, co bardzo często wiąże się z rezygnacją ze spotkań towarzyskich. Z trudnością nawiązywane są w takim przypadku relacje z innymi. Nie ma wątpliwości, że negatywnie wpływa to na komfort psychiczny. Okazuje się więc, że braki zębowe są odpowiedzialne za pogorszenie jakości życia, dlatego tak ważne jest, aby szybko podjąć decyzję o kompleksowym leczeniu.

Pamiętaj, że zdrowie jamy ustnej wpływa na zdrowie całego organizmu! Lekarze wielokrotnie powtarzają, że przeprowadzenie kompleksowego leczenia powinno rozpocząć się właśnie od uzębienia. Ponadto powstałe luki zębowe mogą być przyczyną pojawienia się dolegliwości związanych z układem trawiennym. Dlatego rekonstrukcja utraconego uzębienia powinna być priorytetem, ponieważ w ten sposób można zadbać o zdrowie całego organizmu.

Czy wiedziałeś o tym, że wypadnięcie uzębienia może być przyczyną pojawienia się wad wymowy? Jak to możliwe? Do wypowiedzenia niektórych głosek język potrzebuje odpowiedniego podparcia w postaci zębów. Dlatego wraz z pojawieniem się luki mogą wystąpić wady logopedyczne. Wiele osób przyznaje, że przez to rezygnuje z wystąpień publicznych, a ich pewność siebie zostaje zachwiana. Może mieć to negatywny wpływ nie tylko na życie prywatne, ale również zawodowe. Tym poważnym konsekwencjom można skutecznie zapobiec – wystarczy, że zdecydujesz się na kompleksowe leczenie w profesjonalnej klinice stomatologicznej.

Nie można zapominać, iż wypadnięcie zębów wiąże się również z utratą pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Oznacza to, że spożywanie niektórych pokarmów może być zdecydowanie utrudnione, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe. Okazać się więc może, iż będziesz musiał zrezygnować ze spożywania swoich ulubionych dań.

Problem może się pogłębić, ponieważ wypadnięcie nawet jednego zęba może prowadzić do postępującego zaniku kości. Utrata tkanki kostnej sprawia, że codzienne czynności mogą być jeszcze bardziej utrudnione. Dlatego nie zwlekaj! Koniecznie udaj się do kliniki stomatologicznej, gdzie przywrócony zostanie Twój piękny i pełny uśmiech.

 

Jak wygląda leczenie stomatologiczne w Zakopiance?

W przypadku pojawienia się kilku braków zębowych obok siebie najczęściej stosowanym rozwiązaniem są mosty protetyczne. Mogą one być mocowane na naturalnym uzębieniu lub na implantach. W pierwszym przypadku konieczne jest posiadanie zdrowych zębów, które następnie są szlifowane. To właśnie dzięki temu możliwe jest stabilne przytwierdzenie mostu protetycznego.

Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest wszczepienie implantów, ponieważ nie ma konieczności szlifowania zdrowego uzębienia. W tej sytuacji cały proces rozpoczyna się od przeprowadzenia leczenia implantologicznego. Polega ono na wszczepieniu w miejsce po utraconych korzeniach małych tytanowych śrubek, do których następnie mocowany jest łącznik. Warto w tym miejscu podkreślić, że zabieg ten jest niezwykle skuteczny i w pełni bezpieczny. Ponadto jego wykonanie jest bezbolesne, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych znieczuleń. Ostatnim etapem jest zamocowanie na stałe mostu protetycznego. Od tej pory będziesz mógł w końcu cieszyć się pięknym i w pełni funkcjonalnym uśmiechem.

 

 

Co możesz teraz zrobić?

Nie wahaj się dłużej! Jeżeli Ty również borykasz się z problemem braku kilku zębowych obok siebie, koniecznie zdecyduj się na kompleksowe leczenie w profesjonalnej klinice stomatologicznej. Dzięki temu w krótkim czasie będziesz mógł spełnić swoje marzenie o pięknym i w pełni funkcjonalnym uśmiechu. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 (12) 200 51 38.