Implanty zyskują coraz większe grono zwolenników zarówno wśród lekarzy stomatologów, ale również wśród pacjentów. Dzieje się tak, ponieważ nowe technologie zapewniając coraz lepszą przyswajalność implantu przez organizm, dzięki czemu pacjent nie odczuwa różnicy pomiędzy zębem naturalnym, a implantem.

Implant to nic innego jak sztuczny korzeń wykonany z tytanu, który wykazuje wysoką wytrzymałość mechaniczną i jest doskonale tolerowany przez nasz organizm. To jedno
z najbardziej naturalnych, wygodnych i trwałych rozwiązań nowoczesnej stomatologii. Implant zrasta się z kością na stałe zastępując korzeń utracony w różnych okolicznościach. Stanowi podporę dla przyszłej odbudowy protetycznej. Dzięki implantom możesz na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem oraz swobodą spożywania posiłków, co zdecydowania ułatwi Ci codzienne życie.

Kiedy warto założyć implanty?

Kiedy mamy do czynienia z jednym ubytkiem stosujemy uzupełnienie w postaci implantu
i korony osadzonej na implancie, co da nam efekt naturalnego zęba, a implant, korona i dziąsło będą stanowić całość co wzmocni walory estetyczne. Przy braku kilku zębów odpowiednim rozwiązaniem jest osadzenie mostu na implantach. Jest to rozwiązanie optymalne dla zachowania stabilności. Daje również doskonałe rezultaty estetyczne i pozwala odzyskać piękny uśmiech.

Osoby, które borykają się z duża ilością ubytków w uzębieniu zdecydowanie powinny przemyśleć decyzję o wszczepieniu implantów. Implantologia pozwala bowiem na skuteczne zrekonstruowanie całej grupy ubytków, które kiedyś były zastępowane protezą. Teraz stomatologia proponuje skuteczniejsze i wygodniejsze rozwiązanie. Jeśli pacjent stracił jednego zęba nie ma konieczności natychmiastowego zakładania implantu, jednak taka decyzja może pozytywnie wpłynąć na stan pozostałych zębów i wygląd linii szczęki oraz pozwoli uniknąć komplikacji w przyszłości – mówi Piot Matraszek – lekarz stomatolog z Centrum Stomatologicznego Zakopianka w Krakowie.

CS Zakopianka oferuje implanty najwyższej jakości z dożywotnią gwarancja producenta marki AnkylosDentsplyFriadent, której motto brzmi: Stanie w miejscu oznacza cofanie się. Postęp oznacza myślnie w przód. To marka z ponad 100 letnią historią niezwykłych osiągnięć w produkcji materiałów stomatologicznych. Zgodnie z misją firmy ta bogata historia zawsze odzwierciedlała realne potrzeby i możliwości europejskiej praktyki stomatologicznej, Astra
i Dentium.

Zalety implantów:

Minusy implantów:

Pomimo kilku minusów trudno nie przyznać, że implanty są rewolucją w uzupełnianiu ubytków w uzębieniu. Korzystając z usług Centrum Stomatologicznego zatrudniającego najwyższej klasy fachowców i z dobrodziejstw technologii implantologicznej możemy spełnić swoje marzenia o nowym, pięknym uśmiechu.