Korony i mosty zębowe

IMG_6169 compress-image

W życiu dochodzi do różnych nieprzewidzianych sytuacji, a niektóre z nich mogą prowadzić do poważnych problemów w uzębieniu. Jednym z największych problemów jest utrata zęba lub zębów wskutek nieszczęśliwego wypadku. Przyczyną mogą być również zaniedbania higieny jamy ustnej lub podatność uzębienia na wypadanie. Przez te problemy dochodzi do znacznego pogorszenia jakości życia. Odczuwany wstyd, a także utrata pełnej funkcjonalność w jamie ustnej sprawiają, że uśmiech na twarzy rzadko się pojawia. Na szczęście współczesna stomatologia ma skuteczne rozwiązania, które pozwalają estetycznie zrekonstruować utracone uzębienie. Twoje życie może pozytywnie odmienić się już dziś! Nie wahaj się dłużej i zapisz się na wizytę w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym.

 

Co musisz wiedzieć o koronach i mostach protetycznych?

Jednym ze sposobów rekonstrukcji utraconego pojedynczego zęba jest wykorzystanie korony protetycznej. Może ona być zamocowana na implancie lub na pozostałej części zęba. Warto podkreślić, że w pierwszym wypadku konieczne jest uprzednie przeprowadzenie leczenia implantologicznego, polegającego na wszczepieniu implantu, czyli małego tytanowego elementu, w miejsce po utraconym korzeniu. W ten sposób estetycznie i funkcjonalnie odbudowywany jest utracony ząb, przez co w stosunkowo krótkim czasie można cieszyć się pięknym uśmiechem.

 

Pojedyncza luka może zostać również zamaskowana przy wykorzystaniu mostu protetycznego. W takim wypadku mocowany jest on na zdrowym uzębieniu, które jest wcześniej oszlifowane. Mosty jednak znajdują zastosowanie przede wszystkim w przypadku pojawienia się kilku braków zębowych występujących obok siebie. W takiej sytuacji możliwe jest zamocowanie odbudowy protetycznej na zdrowym uzębieniu lub na dwóch implantach. Cały proces leczenia kończy się szczerym i szerokim nowym uśmiechem, który rozjaśnia twarz!

Korony protetyczne

Nieszczęśliwy wypadek może przydarzyć się każdemu. W jego wyniku może dojść do poważnego uszkodzenia pojedynczego zęba, co wymaga szybkiej reakcji. Problem czasem powstaje również na wskutek zaniedbań, które powodują pojawienie się poważnych ubytków próchnicowych. W takim wypadku konieczne jest zamocowanie korony protetycznej. Na początku przeprowadza się leczenie i dokładne oczyszczenie pozostałej części zęba. Następnie, po wykonaniu korony w pracowni protetycznej, możliwe jest zamocowanie odbudowy za pomocą specjalnego cementu stomatologicznego. Dzięki temu ząb jest estetycznie odbudowywany i wzmocniony, co pozwoli Ci przez długi czas cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem.

 

Te same przyczyny, które prowadzą do poważnych ubytków uzębienia, mogą być również odpowiedzialne za wypadnięcie zęba. W celu jego rekonstrukcji konieczne jest zastosowanie kompleksowego leczenia. Pierwszym etapem jest przeprowadzenie zabiegu wszczepienia implantu, do którego później mocowany jest specjalny łącznik. Pozwala on na stabilne i trwałe przytwierdzenie korony protetycznej. W ten sposób może zostać skutecznie i estetycznie odbudowany utracony ząb.

11

Lat doświadczenia

5000

Założonych implantów

11000

Wyleczonych Pacjentów

Jakie korony protetyczne stosujemy?

W naszej klinice stomatologicznej oferujemy różnego rodzaju odbudowy protetyczne, dzięki którym możemy spełnić wszystkie oczekiwania żywione względem leczenia. Znamy sposoby, by skutecznie spełnić Twoje marzenie o pięknym i zdrowym uśmiechu! W Zakopiance mocujemy:

 

  • korony pełnoceramiczne – jest to odbudowa protetyczna w pełni wykonana z ceramiki, przez co uzyskiwana jest wysoka estetyka i trwałość. Dzięki temu rozwiązaniu w krótkim czasie będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem;

 

  • korony cyrkonowe – jest to rozwiązanie dla osób, które oczekują najwyższej wytrzymałości. Materiał wykorzystany do stworzenia tej odbudowy protetycznej sprawia, że będziesz mógł przez długi czas cieszyć się uzyskanymi efektami.

Umów się na wizytę!

Odbudowanie utraconych zębów skutecznie poprawia jakość życia. Nie zwlekaj dłużej i przekonaj się o tym sam. W naszej profesjonalnej klinice korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym niezwykle estetycznie rekonstruujemy uzębienie. Przekonaj się o tym sam i wybierz leczenie w Zakopiance! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 604 111 119.

Mosty protetyczne

Alternatywnym rozwiązaniem dla korony jest most protetyczny, który w takim wypadku mocowany jest do pozostałego uzębienia. Na początku konieczne jest oszlifowanie zdrowych zębów, które stają się filarami, co pozwala w konsekwencji na stabilne zamocowanie odbudowy. Aby uzyskać trwały efekty, w tym celu wykorzystywany jest specjalny cement stomatologiczny.

 

W przypadku pojawienia się kilku braków zębowych obok siebie możliwe są dwa rozwiązania. Jednym z nich, identycznie jak w sytuacji pojedynczej luki, jest przymocowanie mostu protetycznego do zdrowego uzębienia. Może okazać się to jednak niemożliwe. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie dodatkowego leczenia, które polega na wszczepieniu dwóch implantów. To właśnie one stają się swojego rodzaju podstawą pozwalającą na skuteczne i estetyczne odbudowanie utraconych zębów. Do implantów mocowane są specjalne łączniki, dzięki którym możliwe jest przytwierdzenie mostu protetycznego. Warto dodać, że wszystkie zabiegi wykonywane w naszej klinice są całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Dzieje się tak za sprawą wykorzystywanych przez nas znieczuleń pozwalających przejść przez cały proces w pełni komfortowo. Po zakończonym leczeniu w końcu będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

 

 

Mosty pełnoceramiczne

W Zakopiance naszym celem zawsze jest uzyskanie najlepszych efektów, z tego też powodu korzystamy z materiałów dających zachwycające efekty estetyczne. Dlatego zdecydowaliśmy się na stosowanie mostów pełnoceramicznych, dzięki którym możliwe jest estetyczne zrekonstruowanie utraconego uzębienia, a także przywrócenie pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Przekonaj się sam, jak może odmienić się Twoje życie po przeprowadzeniu leczenia w naszej profesjonalnej klinice.

 

 

Leczenie krok po kroku

1. Każde leczenie w naszej klinice rozpoczynamy od dogłębnej diagnostyki, która pozwala nam precyzyjnie rozpoznać problem, a przez to zastosować odpowiednie rozwiązania. Aby to wszystko osiągnąć, stosujemy różnorodne urządzenia diagnostycznego, co sprawia, że badania mogą zostać wykonane w jednym miejscu. Na wizycie konsultacyjnej rozpoznamy również Twoje oczekiwania względem leczenia, dzięki czemu będziemy mogli dobrać odpowiednie metody, które przyniosą wyśmienite efekty.

 

2. Kolejny etap wiąże się z wszczepieniem implantów, a następnie przymocowaniem do nich specjalnych łączników, przez co możliwe jest stabilne przytwierdzenie odbudowy protetycznej. Jeżeli nie istnieje konieczność przeprowadzenia leczenia implantologicznego, zdrowe zęby są szlifowane i w ten sposób są przygotowywane do ostatniej fazy odbudowy utraconego uzębienia.

 

3. Ostatnim etapem jest przymocowanie korony lub mostu protetycznego. Jeżeli spełni ona wszystkie Twoje oczekiwania, zostanie na stałe przytwierdzona, dzięki czemu utracone uzębienie zostanie w końcu zrekonstruowane. Po przeprowadzonym leczeniu będziesz mógł wyjść z naszej kliniki z szerokim i pięknym uśmiechem.

 

 

Umów się na wizytę!

Odbudowanie utraconych zębów skutecznie poprawia jakość życia. Nie zwlekaj dłużej i przekonaj się o tym sam. W naszej profesjonalnej klinice korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym niezwykle estetycznie rekonstruujemy uzębienie. Przekonaj się o tym sam i wybierz leczenie w Zakopiance! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 604 111 119.