Leczenie kanałowe | Endodoncja Kraków

IMG_6169 compress-image

Na pewno bardzo dużo słyszałeś o leczeniu kanałowym. Długotrwałe i bolesne leczenie, konieczność zatruwania zęba… Współcześnie zabieg endodontyczny całkowicie się odmienił za sprawą mikroskopów. To właśnie dzięki temu urządzeniu leczenie kanałowe jest w pełni komfortowe i pozwala znacznie podnieść skuteczność jego wykonywania. Nie obawiaj się już dłużej! Zadbaj o zdrowie swojego uzębienia już dziś!

Co musisz wiedzieć o leczeniu kanałowym?

Leczenie kanałowe przeprowadzane jest w momencie, kiedy dojdzie do zapalenia miazgi zęba. Wykonanie zabiegu endodontycznego w takim przypadku staje się jedynym ratunkiem dla uzębienia. Podczas leczenia kanałowego korzystamy z precyzyjnych mikroskopów. To właśnie dzięki nim możliwe jest wykonanie zabiegu podczas jednej wizyty bez konieczności zatruwania zęba. Dodatkowo wykorzystanie mikroskopu powoduje, że znacznie podnoszona jest skuteczność leczenia. Nie należy również zapominać, iż zabieg endodontyczny jest w pełni komfortowy, co umożliwiają efektywne znieczulenia stosowane w naszej klinice.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Leczenie rozpoczynamy od wykonania dokładnej diagnostyki. Podstawowym badaniem jest zrobienie zdjęcia RTG, które umożliwia precyzyjne określenie długości wszystkich kanałów, co tym samym pozwala na prawidłowe zaplanowanie całego zabiegu. Ponadto podczas konsultacji lekarz porozmawia z Tobą o całym leczeniu, odpowie na wszystkie pytania i chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości. Dzięki temu poczujesz się komfortowo, a zabieg będzie mógł przebiegać w przyjemnej atmosferze.

 

W naszej klinice posiadamy mikroskopy, które wykorzystujemy podczas leczenia kanałowego. Urządzenia te wyposażone w dodatkowe oświetlenie umożliwiają nawet 25-krotne przybliżenie, dzięki czemu lekarz otrzymuje dokładny obraz pola zabiegowego. Jest to niezwykle ważne, ponieważ pomaga to dentyście precyzyjnie oczyścić wszystkie kanały, a tym samym skutecznie przeprowadzić całe leczenie. Zastosowane przez nas rozwiązania powodują, że zabieg wykonywany jest podczas jednej wizyty i to bez konieczności zatruwania zęba. Dzięki temu możliwe jest w pełni komfortowe przejście przez całe leczenie.

 

Leczony ząb zostaje osłonięty kofedramem, dzięki czemu bakterie z śliny nie dostają się do kanałów, do czyszczenia których wykorzystuje się specjalne preparaty. Do szczelnego wypełnienia kanałów stosujemy bezpieczny materiał, czyli płynną gutaperkę. Leczenie wieńczy odbudowanie korony zęba. Po zakończonym zabiegu będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

11

Lat doświadczenia

5000

Założonych implantów

11000

Wyleczonych Pacjentów

Leczenie kanałowe krok po kroku

1. Pierwszym etapem jest przeprowadzenie wszystkich niezbędnych badań diagnostycznych, które pozwolą lekarzowi dokładnie zaplanować całe leczenie. Konsultacja jest też momentem, w którym możesz zadać wszystkie nurtujące pytania i podzielić się swoimi wątpliwości. Stomatolog przygotuje również cały plan leczenia, a także wstępny kosztorys, dzięki czemu cały proces jest przewidywalny od samego początku.

 

2. Podczas zabiegu lekarz osłania ząb kofedramem, a następnie przystępuje do oczyszczania wszystkich kanałów za pomocą specjalnych preparatów. W naszej klinice leczenie kanałowe wykonywane jest pod mikroskopem. W ten sposób skuteczność zabiegu znacząco wzrasta, który może zostać przeprowadzony w trakcie jednej wizyty. Pamiętaj, że leczenie jest bezbolesne, za co odpowiadają stosowane przez nas znieczulenia.

 

3. Oczyszczone kanały wypełniane są szczelnie w pełni bezpiecznym materiałem, jakim jest gutaperka. Następnie rekonstruowana jest korona zęba. W tym celu może zostać zastosowany materiał kompozytowy lub odbudowa protetyczna, która wymaga przygotowania w pracowni protetycznej. Po zakończonym leczeniu będziesz mógł cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Umów się na wizytę!

Współczesne leczenie kanałowe jest niezwykle komfortowe, czego zasługą jest wykorzystanie precyzyjnych mikroskopów. W naszej klinice stomatologicznej stosujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania, co pozwala nam osiągnąć zawsze zachwycające rezultaty. Możesz się o tym przekonać już dziś! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 604 111 119.