Ortodoncja | Ortodonta Kraków

IMG_6169 compress-image

Krzywe zęby są powodem uczucia wstydu? A może wada zgryzu wiąże się z utratą funkcjonalności w jamie ustnej? Jeżeli Ty również borykasz się z tym problemem, koniecznie zwróć się do naszej kliniki, gdzie zostanie przeprowadzone kompleksowe leczenie ortodontyczne. Przekonaj się, jak może odmienić się Twoje życie.

Co musisz wiedzieć o ortodoncji?

Diagnoza oraz leczenie wad zgryzu oraz innych nieprawidłowości znajduje się w centrum zainteresowania ortodoncji. W celu rozwiązania powstałych problemów w jamie ustnej konieczne jest skorzystanie z aparatów ortodontycznych. W naszej klinice stomatologicznej stosuje się nie tylko tradycyjne metody, ale również innowacyjne sposoby przywracania odpowiedniego zgryzu, między innymi niewidoczne nakładki Invisalign. Rozwiązanie to jest niezwykle skuteczne i pozwala skrócić cały proces leczenia nawet o kilka miesięcy. Dzięki niewidocznym nakładkom Invisalign znacząco podniesiony zostaje również komfort psychiczny, o czym przekonują nasi liczni zadowoleni Pacjenci.

 

Współczesna ortodoncja oparta jest o cyfrową diagnostykę. W naszej klinice również wykorzystujemy innowacyjne metody, dzięki którym można znacznie podnieść precyzję i skuteczność badań. W Zakopiance wykonujemy skany skanerem wewnątrzustnym, dzięki czemu możemy uzyskać wymarzone i oczekiwane efekty, a także podnieść komfort, przez co czas spędzony w gabinecie bez wątpienia będzie wspominany z przyjemnością.

Zadbaj o swoje zdrowie i zdecyduj się na leczenie ortodontyczne!

Nieprawidłowe ustawienie zębów w łuku zębowym czy niepoprawna relacja górnego łuku zębowego względem dolnego są źródłem pojawienia się poważnych problemów. Jednym z nich jest oczywiście pogorszenie estetyki twarzy, co może zachwiać Twoją pewnością siebie i spowodować, że wycofasz się z życia towarzyskiego. Oczywiście to nie jedyne negatywne konsekwencje. Wady zgryzu mogą być źródłem bólów głowy, karku czy kręgosłupa, co jest spowodowane nieodpowiednim rozkładem sił w jamie ustnej. Okazuje się, że problemy ortodontyczne mogą również spowodować trudności w spożywaniu niektórych pokarmów, a także pojawienie się wad wymowy. Wszystko to sprawia, że tak ważne jest podjęcie leczenia ortodontycznego, które pozwala pozytywnie wpłynąć na jakość życia , dzięki czemu uśmiech nie będzie schodził z Twojej twarzy.

 

Być może zastanawiasz się, w jaki sposób można skutecznie rozwiązać problem wad zgryzu. Współcześnie poza tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi stosuje się również niewidoczne nakładki Invisalign. Kompleksowe leczenie ortodontyczne pozwala przywróci optymalne ułożenie uzębienia, co tym samym sprawia, że poprawiana jest nie tylko estetyka uśmiechu, ale również przywrócona zostaje funkcjonalność w jamie ustnej. Przekonaj się o tym sam i sprawdź, jak Twoje życie może całkowicie się odmienić!

11

Lat doświadczenia

5000

Założonych implantów

11000

Wyleczonych Pacjentów

Rodzaje aparatów ortodontycznych

W Zakopiance wykorzystujemy różnego rodzaju metody, dzięki którym możliwe jest skuteczne rozwiązanie problemu wad zgryzu, a także przywrócenie pełnej funkcjonalności w jamie ustnej.

 

  • Stałe aparaty ortodontyczne – to tradycyjne rozwiązanie, które jest bardzo często wybierane. Aparat mocowany na stałe składa się z kilku elementów: zamków, pierścieni, łuków oraz ligatur. Zamki przyklejane są na powierzchnię zębów, natomiast na zęby trzonowe mocuje się pierścienie będące częściami kotwiczącymi. Siły wytwarzane przez łuki przywracają zęby do optymalnej pozycji, co pozwala skutecznie usunąć problem wady zgryzu. Warto również dodać, że ligatury są to specjalne gumki, których kolor możesz dopasować do swoich preferencji.

 

  • Ruchome aparaty ortodontyczne – metoda ta wykorzystywana jest przede wszystkim przy leczeniu dzieci, które posiadają zęby mleczne oraz stałe. Założenie tego aparatu jest niezwykle proste. Dziecko powinno je zakładać na noc oraz na kilka godzin podczas dnia. Zastosowanie tej metody pozwala skutecznie usunąć wczesne wady zgryzu, dzięki czemu można zapobiec konieczności przeprowadzenia skomplikowanego leczenia ortodontycznego w przyszłości.

 

  • Niewidoczne nakładki Invisalign – jest to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu cały proces leczenia jest niezwykle komfortowy. Dzieje się tak, ponieważ aparaty te stworzone są ze specjalnego materiału, który sprawia, że nakładki są niemalże niewidoczne dla otoczenia. Pragniemy, aby każdy etap leczenia był niezwykle komfortowy, dlatego zamiast tradycyjnego wycisku wykonujemy skany skanerem wewnątrzustnym, przez co znacznie podniesiony zostaje komfort. Niewidoczne nakładki należy zdejmować wyłącznie na czas spożywania pokarmów oraz zabiegów higienizacyjnych. Invisalign pozwala w wielu przypadkach skrócić czas leczenia nawet o kilka miesięcy.

Umów się na wizytę!

Jeżeli zaobserwujesz u siebie jakiekolwiek problemy związane ze zgryzem, nie wahaj się – umów się na wizytę konsultacyjną. Dzięki temu będziesz mógł zapobiec pojawieniu się poważniejszych konsekwencji. Przeprowadzenie kompleksowego leczenia pozwala przywrócić nie tylko estetykę uśmiechu, ale również pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Nie odkładaj decyzji o odwiedzeniu naszej kliniki na później. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 604 111 119.