Profilaktyka

IMG_6169 compress-image

Nikogo nie trzeba przekonywać, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego w naszej klinice stomatologicznej oferujemy wszystkie najważniejsze zabiegi profilaktyczne, które pozwalają zachować dobry stan zdrowia jamy ustnej. To właśnie dzięki nim masz pewność, że Twojemu uzębieniu nie grozi nic złego!

Co musisz wiedzieć o profilaktyce higieny jamy ustnej?

Profilaktyka to szereg różnorodnych zabiegów, które wykonywane są przez wykwalifikowaną higienistkę w gabinecie stomatologicznym. Regularne wizyty, co najmniej raz na pół roku, pozwalają zachować w zdrowiu uzębienie, dzięki czemu można zapobiec powstawaniu próchnicy, chorób dziąseł czy przyzębia.

 

Nie można jednak zapominać o higienie jamy ustnej w domowym zaciszu. Należy przynajmniej dwa raz dziennie szczotkować zęby, płukać usta specjalnymi płynami oraz stosować nić dentystyczną. W naszej klinice stomatologicznej wykwalifikowana higienistka przeprowadza dokładny instruktaż, w jaki sposób stosować wszystkie te metody. Ponadto pomoże ona również w wyborze najlepszych i dostosowanych specjalnie dla Ciebie przyborów do higieny jamy ustnej. Warto także wspomnieć, że zdrowie jamy ustnej wspiera dobrze zbilansowana dieta oraz pożegnanie się ze szkodliwymi nawykami, np. paleniem papierosów.

Dlaczego warto korzystać z gabinetowej higienizacji jamy ustnej?

Zapewne marzysz o pięknym i zdrowym uśmiechu, ponieważ to właśnie dzięki niemu można w dużej mierze cieszyć się komfortowym i spokojnym życiem. Aby radować się długo estetycznym uzębieniem, konieczne jest przeprowadzanie gabinetowych zabiegów higienizacyjnych. Dlaczego? Nie od dziś wiadomo, że jednym z największych pogromców zębów jest próchnica, która bardzo często odpowiada za liczne ubytki w uzębieniu. Jej powstaniu skutecznie zapobiec mogą gabinetowe zabiegi higienizacyjne, o czym możesz się przekonać, odwiedzając naszą klinikę stomatologiczną.

 

Niezwykle poważnym problemem okazuje się odkładanie kamienia nazębnego. Jak powstaje? Po każdym posiłku na zębach pozostaje płytka bakteryjna. Jej usunięcie jest stosunkowo proste – należy wykonać domowe zabiegi higienizacji jamy ustnej, takie jak szczotkowanie, płukanie ust płukankami oraz nitkowanie. Okazuje się, że jeżeli zaniechamy oczyszczenia jamy ustnej, płytka nazębna zacznie zamieniać się w kamień nazębny, którego usunięcie możliwe jest tylko w gabinecie stomatologiczny. W tym celu wykorzystywane są specjalne urządzenia. Przeprowadzenie konkretnych zabiegów jest niezwykle ważne, ponieważ kamień nazębny jest idealnym środowiskiem do rozwoju różnego rodzaju bakterii. Stąd krótka droga do pojawienia się problemu próchnicy lub paradontozy. Warto dodać, że kamień nazębny może również skutkować recesją dziąsła oraz stanami zapalnymi. Gabinetowe zabiegi higienizacji jamy ustnej bez problemu usuwają przyczynę problemu, dzięki czemu uzębienie może być zachowane w zdrowiu.

 

Celem profilaktyki nie jest tylko usunięcie kamienia nazębnego, ale również wzmocnienie uzębienia. Dlatego w skład gabinetowej higienizacji jamy ustnej wchodzą zabiegi, które mają na celu dostarczenie zębom odpowiednich minerałów. Dzięki temu możliwe jest przez długi czas zachowanie zdrowia jamy ustnej.

11

Lat doświadczenia

5000

Założonych implantów

11000

Wyleczonych Pacjentów

Jakie zabiegi profilaktyczne wykonujemy?

W naszej klinice stomatologicznej przeprowadzamy wszystkie najważniejsze zabiegi z zakresu profilaktyki. Zaleca się, aby co najmniej raz na pół roku, chyba że lekarz zaleci inaczej, uczęszczać na kompleksowe gabinetowe zabiegi higienizacji jamy ustnej. O częstszych wizytach powinny pamiętać osoby, które palą papierosy. Warto pamiętać, że tylko regularne przeprowadzanie zabiegów higienizacji jamy ustnej pozwala zachować w zdrowiu jamę ustną.

 

  • Skaling – jest to zabieg, którego celem jest rozbicie kamienia nazębnego. W tym celu wykorzystuje się specjalne urządzenie, skaler, które emituje ultradźwięki. Warto pamiętać, że zabieg ten jest w pełni bezpieczny i całkowicie bezbolesny, ponieważ nie dochodzi do naruszenia naturalnych struktur zęba.

 

  • Piaskowanie – celem tego zabiegu jest usunięcie osadów, które znajdują się w trudno dostępnych miejscach. Aby to osiągnąć, strumień wody wraz ze specjalnym proszkiem kierowany jest na powierzchnię zębów. Dzięki temu znacznie można zwiększyć higienę jamy ustnej.

 

  • Polerowanie – podczas tego zabiegu powierzchnia zębów jest polerowana, co sprawia, że uzębienie zostaje wzmocnione, a tym samym skuteczniejsza jest ochrona przed pojawieniem się kamienia nazębnego.

 

  • Fluoryzacja – celem tego zabiegu jest dostarczenie do uzębienia dodatkowej ilości fluoru. W ten sposób zęby zostają wzmocnione, co ma pozytywny wpływ na zdrowie jamy ustnej.

Umów się na wizytę!

Okazuje się, że zdrowie zębów jest niezwykle ważne dla naszego komfortu życia. Piękny uśmiech ma wpływ nie tylko na nasze poczucie pewności siebie, ale także codzienne funkcjonowanie. Dlatego tak niezwykle ważne jest korzystanie z gabinetowych zabiegów higienizacji jamy ustnej, które pozwalają długo cieszyć się zdrowiem zębów. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 12 294 1111.