Protetyka | Protezy Kraków

IMG_6169 compress-image

Braki w uzębieniu przysparzają wiele problemów w codziennym życiu. Być może odczuwasz wstyd przed uśmiechaniem się lub po prostu nie możesz spokojnie spać? Z konieczności rezygnujesz ze swoich ulubionych posiłków, ponieważ nie jesteś w stanie przeżuć niektórych pokarmów? Tym wszystkim problemom skutecznie można zapobiec, jeżeli podejmiesz decyzję o zrekonstruowaniu swojego uzębienia. Nowoczesne protezy skutecznie przywracają estetykę i pełną funkcjonalność jamy ustnej.

Co musisz wiedzieć o protetyce?

Dział stomatologii, w którego centrum zainteresowania znajduje się estetyczna i funkcjonalna rekonstrukcja uzębienia, nazywany jest protetyką. To właśnie ona dostarcza skuteczne rozwiązania pozwalające na usunięcie problemu nie tylko pojedynczej luki, ale również braku zębów w całym łuku. W ramach protetyki wykonuje się korony protetyczne (rekonstrukcja pojedynczego zęba), mosty protetyczne (uzupełnienie kilku braków zębowych występujących obok siebie) oraz protezy (pozwalają na odbudowę całego łuku zębowego). Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań można skutecznie poprawić jakość życia i cieszyć się w końcu pięknym i zdrowym uśmiechem.

Jak leczenie w klinice stomatologicznej Zakopianka odmieni Twoje życie?

Jednym z najczęściej wymienianych skutków braków zębowych jest znaczne pogorszenie estetyki uśmiechu. To właśnie ta konsekwencja prowadzi do pojawienia się wielu poważniejszych problemów. Wstyd przed uśmiechaniem może doprowadzić do stopniowego wycofywania się z życia towarzyskiego, a w konsekwencji nawet do rezygnacji ze spotkań ze znajomymi. To z kolei w niektórych wypadkach skutkuje problemami natury psychicznej. Ponadto bardzo często zaburzenie wyglądu uśmiechu prowadzi do utraty pewności siebie, co może być niezwykle poważną konsekwencją dla osób, których praca polega na ciągłym kontakcie z drugim człowiekiem. Wszystkie te problemy mogą być skutecznie rozwiązane, jeżeli zdecydujesz się na leczenie protetyczne w naszej klinice stomatologicznej.

 

Luki w uzębieniu powodują w niektórych przypadkach wady wymowy. Dzieje się tak, ponieważ język nie znajduje oparcia w postaci zębów, przez co niemożliwym staje się wypowiedzenie niektórych głosek. Może to powodować w konsekwencji utratę pewności siebie oraz poczucie wstydu. Warto również dodać, że nawet pojedyncza luka może sprawiać trudności w spożywaniu niektórych twardych pokarmów, przez co często koniecznym staje się rezygnacja ze swoich ulubionych posiłków. Po co pozbawiać się przyjemność? Koniecznie udaj się do naszej kliniki stomatologicznej, w której spełnimy Twoje marzenie o pięknym uśmiechu.

 

Zaniechanie leczenia nie jest dobrą praktyką, ponieważ postawa taka prowadzi do pojawienia się kolejnych, poważniejszych problemów. Podobnie jest w przypadku utraty zębów. Naturalną sytuacją jest posiadanie pełnego uzębienia, które odpowiednio obciąża kość. Problem pojawia się w przypadku wypadnięcia nawet pojedynczego zęba. Brak obciążenia kości prowadzi do jej stopniowego zaniku, z czym wiąże się utrata funkcjonalności w jamie ustnej, pogorszenie estetyki, a także niemożliwość wykonania leczenia implantologicznego. Na szczęście nawet w przypadku zdiagnozowania nieodpowiedniej ilości tkanki kostnej można wykonać zabieg jej odbudowy, o czym więcej możesz przeczytać na stronie o chirurgii stomatologicznej. Ważne jednak jest to, że można tym problem skutecznie zapobiec – wystarczy podjąć szybko leczenie. Dlatego nie zwlekaj dłużej!

11

Lat doświadczenia

5000

Założonych implantów

11000

Wyleczonych Pacjentów

Rodzaje protez stosowanych w naszej klinice stomatologicznej

W Zakopiance oferujemy różnego rodzaju odbudowy protetyczne, które pozwalają uzyskać najlepsze efekty. Dzięki temu mamy pewność, że zawsze spełnimy wszystkie oczekiwania i pomożemy z każdym problem. W naszej klinice stomatologicznej stosujemy skuteczne rozwiązania:

 

  •  protezy akrylowe – jest to ekonomiczna metoda, która pozwala zrekonstruować cały łuk zębowy. Ta odbudowa protetyczna utrzymuje się w jamie ustnej dzięki warstwie śliny znajdującej się pomiędzy uzupełnieniem protetycznym a dziąsłami. Ruchome protezy akrylowe sprawiają, że można w końcu cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem. Warto jednak pamiętać, że metoda ta jest naznaczona pewnymi wadami. Okazuje się bowiem, że użytkowanie z protezy akrylowej nie rozwiązuje problemu trudności spożywania twardych pokarmów,

 

  • protezy szkieletowe – odbudowa ta mocowana jest do naturalnego uzębienia lub do wcześniej wszczepionych implantów, czyli małych tytanowych śrubek, które zastępują utracone korzenie. Protezy szkieletowe są stabilnie osadzane za pomocą specjalnych klamer, dzięki czemu można estetycznie odbudować znaczne braki zębowe. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania, jest ograniczenie wielkości płyty podniebiennej, przez co nie pojawia się problem braku czucia smaków, jak ma to miejsce w niektórych innych rozwiązaniach,

 

  • protezy na implantach mocowania odbudowy protetycznej na naturalnych zębach. Pierwszym etapem leczenia w tym przypadku jest wszczepienie tytanowych implantów, które są biokompatybilne, przez co z łatwością integrują się z kością. Następnie mocowane są do nich specjalne łączniki. Pozwala to w konsekwencji zamocować odbudowę protetyczną, która cechuje się największą wytrzymałością i estetyką. Warto dodać, że rozwiązanie to jest niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu, przez co znacznie zyskuje na popularności.

Nowoczesne technika stosowana w Zakopiance

W naszej klinice stomatologicznej wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania, które pozwalają zdecydowanie podnieść komfort i skuteczność wykonywanych zabiegów. Korzystamy z CEREC, czyli specjalnego urządzenia, które wykorzystuje technologię CAD/CAM. Dzięki niemu możemy wykonać w bardzo krótkim czasie trójwymiarowy projekt szczęk wyświetlany na ekranie monitora. Pozwala to na niezwykle precyzyjne stworzenie przyszłej odbudowy protetycznej. Warto również podkreślić, że jest to rozwiązanie komfortowe, ponieważ nie istnieje potrzeba wykonywania tradycyjnego wycisku. Ponadto dzięki temu urządzeniu możliwe jest stworzenie precyzyjnej tymczasowej odbudowy protetycznej. W ten sposób każda osoba zawsze wychodzi z naszego gabinetu z pełnym uzębieniem!

 

Umów się na wizytę!

Utrata zębów przysparza wiele problemów, które powodują znaczne pogorszenie jakości życia. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jakie dostarcza współczesna stomatologia, można skutecznie zrekonstruować uzębienie i cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem. W Zakopiance czekamy na Ciebie! Zaufaj nam i pozwól pomóc odmienić jakość Twojego życia! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 12 294 1111.