Stomatologia dziecięca

IMG_6169 compress-image

Wczesne doświadczenia mają niezwykle duży wpływ na dorosłe życie, dlatego współcześnie bardzo mocno zwraca się uwagę na stomatologię dziecięcą. Odpowiednie podejść do małych Pacjentów, a także bezbolesne przejście przez zabiegi, co umożliwiają ogromna wiedza oraz doświadczenie, sprawiają, że chwile spędzone w gabinecie stomatologicznym są wspominane z przyjemnością. Skutecznie nam się to udaje, o czym świadczą szczere uśmiechy na twarzach dzieci!

Co powinieneś wiedzieć o stomatologii dziecięcej?

Czy wiesz, że dentofobia, czyli poważny lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, jest problemem, który dotyka wiele osób w Polsce? Bardzo często powodem powstania tej obawy są przykre doświadczenia, jakie miały miejsce w dzieciństwie. Dlatego współcześnie szczególną wagę przykłada się do stomatologii dziecięcej. Dziedzina ta jest niezwykle trudna, ponieważ wymaga od eksperta nie tylko ogromnej wiedzy stomatologicznej, ale również umiejętności pedagogicznych. W naszej profesjonalnej klinice pracują dentyści, którzy skutecznie współpracują z małymi Pacjentami, co sprawia, że dzieci zawsze wychodzą z szerokim uśmiechem z Zakopianki. Pragniemy, by pierwsze chwile spędzone w gabinecie były niezwykle przyjemne, dlatego organizujemy wizyty adaptacyjne. To właśnie one pozwalają zbudować silną relację z dzieckiem, które zapamięta klinikę jako ciekawe miejsce i chętnie będzie do niej wracać.

 

Skorzystaj z wizyty adaptacyjnej

Dentofobia jest poważnym problemem, dlatego staramy się z nią skutecznie walczyć. Z tego powodu zalecamy skorzystanie z wizyty adaptacyjnej, dzięki czemu pierwsze doświadczenia dziecka z gabinetem stomatologicznym są niezwykle przyjemne. Dziecko może poznać zupełnie nowe dla niego środowisko, a tak zadać pytania, na które chętnie odpowie nasz ekspert. Mały Pacjent jest oprowadzony po gabinecie stomatologicznym i zaznajamiany z wykorzystywanymi urządzeniami. Ekspert stara się w jak najprostszy sposób opowiadać o stosowanych w stomatologii rozwiązaniach, co pozwala stworzyć silną relację z dzieckiem. Dzięki temu mały Pacjent chętnie będzie wracał do naszej kliniki, również w sytuacji kiedy koniecznością stanie się przeprowadzenie kompleksowego leczenia. Nie zwlekaj dłużej i zapisz swoje dziecko na wizytę adaptacyjną!

 

11

Lat doświadczenia

5000

Założonych implantów

11000

Wyleczonych Pacjentów

Leczenie zębów mlecznych

Wiele osób bagatelizuje leczenie zębów mlecznych. Jest to poważny błąd! Przede wszystkim warto zaznaczyć, że próchnica jest chorobą zakaźna, co oznacza, że może ona przenieść się również na zęby stałe. To z kolei może spowodować, iż będzie konieczne wykonanie skomplikowanego leczenia na wczesnym etapie życia. Warto więc zadbać o zdrowie jamy ustnej dziecka i odwiedzić stomatologa w sytuacji, kiedy to konieczne.

 

Nieleczona próchnica może doprowadzić do przedwczesnego wypadnięcia mleczaków. W wielu przypadkach powoduje to niekorzystne przesunięcia uzębienia stałego, co oznacza pojawienie się wad zgryzu. Może to w konsekwencji prowadzić do konieczności przeprowadzania kompleksowego leczenia ortodontycznego. Możesz temu zapobiec, decydując się na zapisanie swojego dziecka na wizytę w naszej klinice stomatologicznej.

Wspaniała atmosfera

Przed wyborem stomatologa dla swojego dziecka warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju udogodnienia, które pozwalają stworzyć wspaniałą atmosferę, dzięki czemu dziecko wizytę w gabinecie będzie wspominało z przyjemnością. W Zakopiance przygotowaliśmy specjalny kącik dla dzieci z grami, książkami i rysowankami, gdzie Twoja pociecha będzie mogła poczuć się niemalże jak w domu. Warto wspomnieć, że nasz zespół to empatyczni ludzie, którzy wspaniale radzą sobie z małymi Pacjentami. Dlatego wizyta w Zakopiance to gwarancja, że dziecko już nigdy nie będzie obawiało się spotkania ze stomatologiem.

 

Umów się na wizytę!

Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym już od najmłodszych lat są niezwykle ważne. Przede wszystkim pozwalają one stworzyć pozytywne doświadczenia związane z kliniką, a także zapobiec pojawieniu się poważnych problemów w przyszłości. W Zakopiance profesjonalnie zajmiemy się zdrowiem jamy ustnej Twojego dziecka, które zawsze chętnie będzie do nas wracać. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 12 294 1111.