Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

 

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, na którą składają się różne specjalizacje stomatologiczne mające na celu uzyskanie spektakularnego efektu leczenia pod względem wizualnym i komfortu dla pacjenta.

 

Do zabiegów stomatologii estetycznej zaliczamy:

  • zabiegi profilaktyczne ( scaling, piaskowanie, fluoryzacja) które mają na celu eliminowanie przyczyn chorób jamy ustnej jak również poprawę estetyczną naszego uśmiechu
  • wybielanie zębów – mające na celu poprawę koloru naszych zębów i uzyskanie efektu białego uśmiechu
  • zabiegi stomatologii zachowawczej z wykorzystaniem najlepszych materiałów do estetycznych wypełnień kompozytowych, które dają naturalny wygląd zębów po zabiegu
  • licówki ( kompozytowe, porcelanowe ) dzięki, którym korygowany jest kształt i wygląd zęba, przy zastosowaniu licówek można uzyskać efekty jak po leczeniu ortodontycznym, w znacznie krótszym czasie
  • korony, mosty, implanty – dzięki, którym w łatwy sposób można uzupełnić braki uzębienia
  • leczenie ortodontyczne – mające na celu wyrównanie i prawidłowe ustawienie zębów w łukach zębowych

 

W stomatologii estetycznej na efekt końcowy pracuje kilku specjalistów Centrum Stomatologicznego Zakopianka. Na pierwszej wizycie lekarz szczegółowo omawia plan leczenia, który dopasowywany jest do potrzeb zdrowotnych i estetycznych Pacjenta.

Lekarze stomatolodzy
slupinska

EWA SŁUPIŃSKA

Stomatologia estetyczna, Protetyka, Stomatologia zachowawcza

 

Lek. dent. Ewa Słupińska jest absolwentką stomatologii w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ponadto ukończyła studia na Uniwersytecie Tor Vergata w Rzymie. Systematycznie poszerza swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w licznych kursach oraz szkoleniach, była również uczestnikiem zagranicznych staży, w trakcie których doskonaliła umiejętności z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz stomatologii zachowawczej. Doktor Słupińska wyznaje zasadę, że lekarz powinien nieść pomoc osobom, które nie mogą sobie pozwolić na opiekę medyczną. Kilkakrotnie jako wolontariusz udzielała pomocy medycznej pacjentom m.in. w Indiach oraz Timorze Wschodnim (Archipelag Malajski). Lek. dent. Ewa Słupińska prywatnie jest pasjonatką zdrowego i aktywnego trybu życia. W wolnym czasie oddaje się podróżom oraz uprawia biegi długodystansowe. Posiada także uprawnienia instruktora narciarstwa PZN. Lek. dent. Ewa Słupińska w swojej codziennej praktyce lekarskiej świadczy usługi w zakresie stomatologii estetycznej.

orczykowska

LUCYNA ORCZYKOWSKA – SŁOCZYŃSKA

Stomatologia estetyczna, Protetyka, Stomatologia zachowawcza

 

Lek. dent. Lucyna Orczykowska-Słoczyńska to specjalista z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Sukcesywnie podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach oraz kursach. Lek. dent. Lucyna Orczykowska-Słoczyńska przeprowadza zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej. W zakres świadczonych przez nią usług wchodzi również implantoprotetyka.

szymanski

TOMASZ SZYMAŃSKI

Endodoncja, Stomatologia estetyczna, Implantologia, Protetyka, Stomatologia zachowawcza

 

Lek. dent. Tomasz Szymański, jest absolwentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dyplom, tytuł lekarza dentysty oraz uprawnienia wykonywania zawodu uzyskał w 2010 roku. Jest lekarzem ambitnym, nieustannie aktualizującym wiedzę i doskonalącym umiejętności. Sukcesywnie podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych specjalistycznych szkoleniach. Wśród ukończonych przez niego kursów można wymienić szkolenia poświęcone tematyce najnowszych metod w leczeniu endodontycznym, protetycznym i implantologicznym oraz możliwości nowoczesnej stomatologii. Lek. dent. Tomasz Szymański wykonuje szereg zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki, implantologii oraz protetyki. Między innymi, zajmuje się leczeniem i zapobieganiem próchnicy, leczeniem endodontycznym, a także przeprowadza usługi w obrębie stomatologii estetycznej oraz odbudowy braków zębowych. W swoim gabinecie oferuje pomoc również pacjentom ze zmianami na błonach śluzowych jamy ustnej.

Translate »