Usługi stomatologiczne

Implanty zębów

Marzysz o pięknym i pełnym uśmiechu? Chcesz w końcu cieszyć się funkcjonalnym i estetycznym uzębieniem? Całkowicie bezpieczne i bezbolesne leczenie implantologiczne pozwala spełnić te marzenia, dzięki czemu Twoje życie całkowicie się odmieni. Implanty pozwolą Ci skutecznie odbudować uzębienie.

 

CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O IMPLANTACH?
Implanty są to małe tytanowe śrubki, do produkcji których służą biokompatybilne materiały. Oznacza to, że w pełni integrują się z kością, co sprawia, iż przeprowadzane zabiegi są całkowicie bezpieczne, a skuteczność leczenia osiąga niemalże 100%. Implanty wszczepiane są w miejsca po utraconych korzeniach, co stwarza odpowiednią podstawę do odbudowania całego uśmiechu.

 

Leczenie implantologiczne jest jednym z etapów zrekonstruowania uzębienia. Po wszczepieniu implantów mocuje się do nich specjalne łączniki, które pozwalają na zamocowanie różnego rodzaju odbudowy protetyczne. Problem pojedynczej luki może być rozwiązany za pomocą korony protetycznej, do zrekonstruowania kilku braków zębowych wykorzystuje się mosty protetyczne, natomiast w sytuacji pełnego bezzębia stosuje się protezy. Przeprowadzenie kompleksowego leczenia, którego jednym z etapów jest wszczepienie implantów, pozwala przywrócić na twarz piękny uśmiech, a także pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Jeżeli Ty również borykasz się z problemem braków zębowych, koniecznie udaj się do naszej kliniki stomatologicznej, gdzie pomożemy spełnić Twoje marzenie.

 

ODMIEŃ SWOJE ŻYCIE DZIĘKI IMPLANTOM ZĘBOWYM
Posiadanie wszystkich zębów pozwala cieszyć się pełnią życia, dlatego nigdy nie należy lekceważyć pojawienia się nawet pojedynczej luki. Dlaczego? W wielu przypadkach początkowe zaniedbania mogą prowadzić do kolejnych, co w konsekwencji powoduje poważne braki w uzębieniu, które znacznie pogarszają jakość życia. Przede wszystkim widocznym skutkiem jest utrata estetyki uśmiechu. Może to z kolei wywoływać uczucie wstydu, co z kolei staje się powodem rezygnacji ze spotkań towarzyskich. W takiej sytuacji traci się radość z życia. Rozwiązaniem jest podjęcie leczenia implantologicznego, które jest drogą do rekonstrukcji uzębienia.

 

Posiadanie wszystkich zębów jest naturalną sytuacją. Jej zachwianie prowadzi do utraty pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Oznacza to, że spożywanie różnego rodzaju pokarmów może być znacznie utrudnione, a w niektórych wypadkach wręcz niemożliwe. Być może w takiej sytuacji będziesz musiał zrezygnować ze swoich ulubionych dań. Po co jednak rezygnować z przyjemności, skoro problem ten można skutecznie rozwiązać dzięki rozwiązaniom dostarczanym przez współczesną stomatologię.

 

Poważne braki zębowe mogą prowadzić również do pojawienia się wad wymowy. Dzieje się tak, ponieważ język w takiej sytuacji nie posiada odpowiedniej podstawy, przez co niemożliwe jest poprawne wypowiedzenie niektórych głosek. To z kolei może spowodować utratę pewności siebie, co może przełożyć się na problemy z nawiązywaniem nowych kontaktów, a także na trudności w życiu zawodowym. Odbudowanie uzębienia na implantach pozwala skutecznie usunąć te problemy.

 

Niektóre skutki pojawienia się braków zębowych są na początku niewidoczne. Jednym z zadań zębów jest odpowiednie obciążanie kości, co zapobiega jej zanikowi. Utrata uzębienia zaburza tę naturalną sytuację, co w konsekwencji może doprowadzić do pojawienia się problemu nieodpowiedniej ilości tkanki kostnej. To z kolei skutkuje nie tylko pogorszeniem estetyki twarzy, ale również niemożliwością przeprowadzenia leczenia implantologicznego w przyszłości. W takiej sytuacji konieczne będzie wykonanie dodatkowego zabiegu z zakresu stomatologii chirurgicznej. Dlatego w sytuacji pojawienia się nawet pojedynczej luki nie zwlekaj, tylko odwiedź naszą klinikę stomatologiczną.

 

LECZENIE IMPLANTOLOGICZNE KROK PO KROKU
1. Na początku przeprowadzamy dokładną diagnostykę, dzięki której lekarz może zaproponować odpowiednie metody leczenia. Podczas wizyty konsultacyjnej będziesz mógł również zadać wszystkie nurtujące pytania i podzielić się swoimi wątpliwościami. Wszystko to sprawia, że będziesz czuł się w pełni komfortowo.

 

2. Być może badania diagnostyczne wykażą niedostateczną ilość tkanki kostnej, co oznacza, że konieczne będzie przeprowadzenie zabiegu odbudowy kości. Wykorzystujemy tylko bezpieczne i skuteczne rozwiązania, dzięki którym możliwe będzie wszczepienie implantów. Więcej o zabiegach odbudowy kości możesz dowiedzieć się na naszej stronie dotyczącej chirurgii stomatologicznej.

 

3. Kolejny etap polega na wszczepieniu implantów w miejsce po utraconych korzeniach. Następnie rozpoczyna się okres integracji tytanowego elementu z kością, który trwa około 4 miesięcy.

 

4. Ostatni etap polega na przymocowaniu odpowiedniej odbudowy protetycznej do wcześniej przygotowanych implantów. W przypadku pojedynczej luki założona zostanie korona, przy braku kilku zębów – most protetyczny, a przy problemie całkowitego bezzębia – protezy. Po przeprowadzeniu kompleksowego leczenia w końcu będziesz mógł cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem!

Leczenie kanałowe

Na pewno bardzo dużo słyszałeś o leczeniu kanałowym. Długotrwałe i bolesne leczenie, konieczność zatruwania zęba… Współcześnie zabieg endodontyczny całkowicie się odmienił za sprawą mikroskopów. To właśnie dzięki temu urządzeniu leczenie kanałowe jest w pełni komfortowe i pozwala znacznie podnieść skuteczność jego wykonywania. Nie obawiaj się już dłużej! Zadbaj o zdrowie swojego uzębienia już dziś!

 

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O LECZENIU KANAŁOWYM?
Leczenie kanałowe przeprowadzane jest w momencie, kiedy dojdzie do zapalenia miazgi zęba. Wykonanie zabiegu endodontycznego w takim przypadku staje się jedynym ratunkiem dla uzębienia. Podczas leczenia kanałowego korzystamy z precyzyjnych mikroskopów. To właśnie dzięki nim możliwe jest wykonanie zabiegu podczas jednej wizyty bez konieczności zatruwania zęba. Dodatkowo wykorzystanie mikroskopu powoduje, że znacznie podnoszona jest skuteczność leczenia. Nie należy również zapominać, iż zabieg endodontyczny jest w pełni komfortowy, co umożliwiają efektywne znieczulenia stosowane w naszej klinice.

JAK PRZEBIEGA LECZENIE KANAŁOWE?
Leczenie rozpoczynamy od wykonania dokładnej diagnostyki. Podstawowym badaniem jest zrobienie zdjęcia RTG, które umożliwia precyzyjne określenie długości wszystkich kanałów, co tym samym pozwala na prawidłowe zaplanowanie całego zabiegu. Ponadto podczas konsultacji lekarz porozmawia z Tobą o całym leczeniu, odpowie na wszystkie pytania i chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości. Dzięki temu poczujesz się komfortowo, a zabieg będzie mógł przebiegać w przyjemnej atmosferze.

 

W naszej klinice posiadamy mikroskopy, które wykorzystujemy podczas leczenia kanałowego. Urządzenia te wyposażone w dodatkowe oświetlenie umożliwiają nawet 25-krotne przybliżenie, dzięki czemu lekarz otrzymuje dokładny obraz pola zabiegowego. Jest to niezwykle ważne, ponieważ pomaga to dentyście precyzyjnie oczyścić wszystkie kanały, a tym samym skutecznie przeprowadzić całe leczenie. Zastosowane przez nas rozwiązania powodują, że zabieg wykonywany jest podczas jednej wizyty i to bez konieczności zatruwania zęba. Dzięki temu możliwe jest w pełni komfortowe przejście przez całe leczenie.

 

Leczony ząb zostaje osłonięty kofedramem, dzięki czemu bakterie z śliny nie dostają się do kanałów, do czyszczenia których wykorzystuje się specjalne preparaty. Do szczelnego wypełnienia kanałów stosujemy bezpieczny materiał, czyli płynną gutaperkę. Leczenie wieńczy odbudowanie korony zęba. Po zakończonym zabiegu będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

 

LECZENIE KANAŁOWE KROK PO KROKU
1. Pierwszym etapem jest przeprowadzenie wszystkich niezbędnych badań diagnostycznych, które pozwolą lekarzowi dokładnie zaplanować całe leczenie. Konsultacja jest też momentem, w którym możesz zadać wszystkie nurtujące pytania i podzielić się swoimi wątpliwości. Stomatolog przygotuje również cały plan leczenia, a także wstępny kosztorys, dzięki czemu cały proces jest przewidywalny od samego początku.

 

2. Podczas zabiegu lekarz osłania ząb kofedramem, a następnie przystępuje do oczyszczania wszystkich kanałów za pomocą specjalnych preparatów. W naszej klinice leczenie kanałowe wykonywane jest pod mikroskopem. W ten sposób skuteczność zabiegu znacząco wzrasta, który może zostać przeprowadzony w trakcie jednej wizyty. Pamiętaj, że leczenie jest bezbolesne, za co odpowiadają stosowane przez nas znieczulenia.

 

3. Oczyszczone kanały wypełniane są szczelnie w pełni bezpiecznym materiałem, jakim jest gutaperka. Następnie rekonstruowana jest korona zęba. W tym celu może zostać zastosowany materiał kompozytowy lub odbudowa protetyczna, która wymaga przygotowania w pracowni protetycznej. Po zakończonym leczeniu będziesz mógł cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Profilaktyka

Nikogo nie trzeba przekonywać, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego w naszej klinice stomatologicznej oferujemy wszystkie najważniejsze zabiegi profilaktyczne, które pozwalają zachować dobry stan zdrowia jamy ustnej. To właśnie dzięki nim masz pewność, że Twojemu uzębieniu nie grozi nic złego!

 

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PROFILAKTYCE HIGIENY JAMY USTNEJ?
Profilaktyka to szereg różnorodnych zabiegów, które wykonywane są przez wykwalifikowaną higienistkę w gabinecie stomatologicznym. Regularne wizyty, co najmniej raz na pół roku, pozwalają zachować w zdrowiu uzębienie, dzięki czemu można zapobiec powstawaniu próchnicy, chorób dziąseł czy przyzębia.

 

Nie można jednak zapominać o higienie jamy ustnej w domowym zaciszu. Należy przynajmniej dwa raz dziennie szczotkować zęby, płukać usta specjalnymi płynami oraz stosować nić dentystyczną. W naszej klinice stomatologicznej wykwalifikowana higienistka przeprowadza dokładny instruktaż, w jaki sposób stosować wszystkie te metody. Ponadto pomoże ona również w wyborze najlepszych i dostosowanych specjalnie dla Ciebie przyborów do higieny jamy ustnej. Warto także wspomnieć, że zdrowie jamy ustnej wspiera dobrze zbilansowana dieta oraz pożegnanie się ze szkodliwymi nawykami, np. paleniem papierosów.

 

DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z GABINETOWEJ HIGIENIZACJI JAMY USTNEJ?
Zapewne marzysz o pięknym i zdrowym uśmiechu, ponieważ to właśnie dzięki niemu można w dużej mierze cieszyć się komfortowym i spokojnym życiem. Aby radować się długo estetycznym uzębieniem, konieczne jest przeprowadzanie gabinetowych zabiegów higienizacyjnych. Dlaczego? Nie od dziś wiadomo, że jednym z największych pogromców zębów jest próchnica, która bardzo często odpowiada za liczne ubytki w uzębieniu. Jej powstaniu skutecznie zapobiec mogą gabinetowe zabiegi higienizacyjne, o czym możesz się przekonać, odwiedzając naszą klinikę stomatologiczną.

 

Niezwykle poważnym problemem okazuje się odkładanie kamienia nazębnego. Jak powstaje? Po każdym posiłku na zębach pozostaje płytka bakteryjna. Jej usunięcie jest stosunkowo proste – należy wykonać domowe zabiegi higienizacji jamy ustnej, takie jak szczotkowanie, płukanie ust płukankami oraz nitkowanie. Okazuje się, że jeżeli zaniechamy oczyszczenia jamy ustnej, płytka nazębna zacznie zamieniać się w kamień nazębny, którego usunięcie możliwe jest tylko w gabinecie stomatologiczny. W tym celu wykorzystywane są specjalne urządzenia. Przeprowadzenie konkretnych zabiegów jest niezwykle ważne, ponieważ kamień nazębny jest idealnym środowiskiem do rozwoju różnego rodzaju bakterii. Stąd krótka droga do pojawienia się problemu próchnicy lub paradontozy. Warto dodać, że kamień nazębny może również skutkować recesją dziąsła oraz stanami zapalnymi. Gabinetowe zabiegi higienizacji jamy ustnej bez problemu usuwają przyczynę problemu, dzięki czemu uzębienie może być zachowane w zdrowiu.

 

Celem profilaktyki nie jest tylko usunięcie kamienia nazębnego, ale również wzmocnienie uzębienia. Dlatego w skład gabinetowej higienizacji jamy ustnej wchodzą zabiegi, które mają na celu dostarczenie zębom odpowiednich minerałów. Dzięki temu możliwe jest przez długi czas zachowanie zdrowia jamy ustnej.

 

JAKIE ZABIEGI PROFILAKTYCZNE WYKONUJEMY?
W naszej klinice stomatologicznej przeprowadzamy wszystkie najważniejsze zabiegi z zakresu profilaktyki. Zaleca się, aby co najmniej raz na pół roku, chyba że lekarz zaleci inaczej, uczęszczać na kompleksowe gabinetowe zabiegi higienizacji jamy ustnej. O częstszych wizytach powinny pamiętać osoby, które palą papierosy. Warto pamiętać, że tylko regularne przeprowadzanie zabiegów higienizacji jamy ustnej pozwala zachować w zdrowiu jamę ustną.

 

Skaling – jest to zabieg, którego celem jest rozbicie kamienia nazębnego. W tym celu wykorzystuje się specjalne urządzenie, skaler, które emituje ultradźwięki. Warto pamiętać, że zabieg ten jest w pełni bezpieczny i całkowicie bezbolesny, ponieważ nie dochodzi do naruszenia naturalnych struktur zęba.

 

Piaskowanie – celem tego zabiegu jest usunięcie osadów, które znajdują się w trudno dostępnych miejscach. Aby to osiągnąć, strumień wody wraz ze specjalnym proszkiem kierowany jest na powierzchnię zębów. Dzięki temu znacznie można zwiększyć higienę jamy ustnej.

 

Polerowanie – podczas tego zabiegu powierzchnia zębów jest polerowana, co sprawia, że uzębienie zostaje wzmocnione, a tym samym skuteczniejsza jest ochrona przed pojawieniem się kamienia nazębnego.

 

Fluoryzacja – celem tego zabiegu jest dostarczenie do uzębienia dodatkowej ilości fluoru. W ten sposób zęby zostają wzmocnione, co ma pozytywny wpływ na zdrowie jamy ustnej.

Fizjoterapia stomatologiczna

Rehabilitacja stomatologiczna- czym się zajmuje i w jaki sposób może pomóc?

 

Jest to dziedzina fizjoterapii, zajmująca się dolegliwościami w obszarach: czaszkowo-żuchwowym, czaszkowo-twarzowym oraz czaszkowo-szyjnym.

 

Prawidłowa funkcja oraz budowa struktur w powyższych obszarach tj: żuchwy, szczęki, stawów skroniowo-żuchwowych, nerwów czaszkowych oraz mięśni żucia- warunkują nam poprawne wykonywanie podstawowych czynności fizjologicznych, takich jak: gryzienie, żucie, ziewanie, połykanie, trawienie, mówienie, czy nawet oddychanie.

 

Zaburzenia w budowie i pracy powyższych struktur, wpływać mogą na powstanie dolegliwości bólowych lub niesprawne funkcjonowanie we wspomnianych obszarach.

 

Czynniki doprowadzające do dysfunkcji w obszarze aparatu stomatognatycznego to: zmiany morfologiczne, bezpośrednie urazy, przeciążenia, nieprawidłowe nawyki, nieodpowiednie i przetrwałe pozycje w pracy, długotrwały stres, a także kwestie emocjonalne.

 

Poniżej przedstawiamy listę pytań, które pomogą nakierować Cię na ewentualne problemy, które warto skonsultować z rehabilitantem stomatologicznym:

  • Czy podczas otwierania ust lub żucia słyszysz klikanie/trzeszczenie/przeskakiwanie w stawach skroniowo-żuchwowych?
  • Czy masz kłopot z szerokim otwieraniem ust lub żuciem pokarmu?
  • Czy posiadasz epizody nieświadomego zaciskania zębów
  • Czy w nocy zgrzytasz zębami?
  • Czy po nocy masz odczucie zmęczonych, bolesnych mięśni twarzy?
  • Czy zauważyłeś w obrębie skóry twarzy dziwne uczucia przeczulicy na dotyk lub nadwrażliwość na temperaturę?
  • Czy zdarzają Ci się bóle w okolicy podstawy głowy, szyi, twarzy lub stawów skroniowo-żuchwowych?
  • Czy często dokuczają Ci bóle głowy?
  • Czy uległeś kiedyś wypadkowi lub miałeś uraz głowy, twarzy czy podbródka?
  • Czy występują u Ciebie szumy lub piszczenie w uszach, czy też wrażenie wypełnionego ucha?

Leczenie bez bólu

W Zakopiance dbamy o to, aby uzyskane efekty były zachwycające i wytrzymałe. Pamiętamy jednak, że niezwykle istotne jest, aby droga do spełnienia Twojego marzenia o pięknym uśmiechu była bezbolesna i w pełni komfortowa. Dzięki temu skutecznie radzimy sobie z poważnym problemem, jakim jest dentofobia, czyli panicznym lękiem przed wizytą u dentysty. W naszej klinice sprawiamy, że każde leczenie jest w pełni komfortowe, a chwile spędzone w Zakopiance wspominane są z przyjemnością.

 

SKUTECZNE ZNIECZULENIA
Być może tak jak znaczna część Polaków obawiasz się wizyty w gabinecie stomatologicznym. Uspokajamy! Leczenie stomatologiczne wcale nie musi wiązać się z bólem. W naszej klinice wykorzystujemy skuteczne znieczulenia, dzięki którym każdy zabieg jest bezbolesny. Rozwiązania przez nas stosowane sprawiają, że chwile spędzone w Zakopiance są przyjemne i dobrze wspominane. O skuteczności wykorzystywanych przez nas metod świadczą zawsze powracający Pacjenci. Dołącz do nich i spełnij swoje marzenie o pięknym oraz zdrowym uśmiechu!

 

WYJĄTKOWA ATMOSFERA
Chcemy, aby wszystkie chwile spędzone w Zakopiance były przez Ciebie wspominane z przyjemnością, dlatego dążymy do tego, żebyś po przekroczeniu naszego progu czuł się jak u siebie w domu. Jak nam to się udaje? Nasz zespół tworzą empatyczni i radośni ludzie, którzy zawsze są otwarci na dialog. W Zakopiance nigdy nie brakuje okazji do śmiechu! Czas oczekiwania na wizytę w gabinecie uprzyjemni Ci spokojna i relaksująca muzyka. W naszej poczekalni masz również okazję napić się wyśmienitej herbaty lub kawy i porozmawiać z członkami naszego zespołu. Dzięki temu wszystkie Twoje obawy odejdą na boku, przez co do gabinetu wejdziesz bez lęku, a cała wizyta będzie w pełni komfortowa!

 

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE
Jesteśmy przekonani, że indywidualne podejście do każdego problemu jest źródłem nie tylko skutecznego leczenia, ale również uzyskania komfortu podczas zabiegu. Dzieje się tak, ponieważ członkowie naszego doświadczonego zespołu zawsze dobierają najkorzystniejsze metody. W ten sposób cały proces leczenia jest komfortowy i przewidywalny, dzięki czemu Ty zyskujesz spokój ducha, a tym samym nie towarzyszy Ci żaden lęk podczas całej drogi do spełnienia Twojego marzenia.

Chirurgia stomatologiczna

Konieczność usunięcia zęba? A może utrata estetyki i funkcjonalności uśmiechu wskutek zaniku kości? Te problemy i wiele innych mogą być skutecznie rozwiązane dzięki metod, jakie dostarcza chirurgia stomatologiczna. W naszej klinice wykonujemy wszystkie najważniejsze zabiegi, przez co masz pewność, że zawsze uzyskasz u nas kompleksową pomoc. Jeżeli więc chcesz uzyskać profesjonalną opiekę, koniecznie do nas zadzwoń. Na pewno Ci pomożemy!

 

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O CHIRURGII STOMATOLOGICZNEJ?
Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej bardzo często są jednym z elementów kompleksowego leczenia, które umożliwia przywrócenie pięknego i w pełni funkcjonalnego uśmiechu. To właśnie całościowe działania pozwalają między innymi skutecznie odbudować całe łuki zębowe. Warto jednak pamiętać, że jednymi z częstszych zabiegów z zakresu chirurgii jest ekstrakcja, czyli usunięcie, ósemek oraz podcięcie wędzidełka. Dzięki nim można w nieskomplikowany sposób zapobiec pojawieniu się poważniejszych problemów w przyszłości.

 

KOMFORTOWE ZABIEGI Z CHIRURGII STOMATOLOGICZNEJ
Wiele osób obawia się, że leczenie stomatologiczne wiązać musi się z bólem. Na szczęście współcześnie priorytetem jest przeprowadzanie wszystkich zabiegów z zachowaniem najwyższego komfortu. Możliwe to jest dzięki wykorzystaniu skutecznych znieczuleń, które sprawiają, że wykonywane leczenie w naszej klinice zawsze jest bezbolesne. To dzięki stosowanym przez nas rozwiązaniom będziesz z przyjemnością wspominał wszystkie chwile spędzone w Zakopiance.

 

Nasz zespół tworzą eksperci z ogromną wiedzą i doświadczeniem, którzy zabiegi przeprowadzają w zgodzie ze światowymi standardami. Jest to gwarancja, że wyjdziesz z naszej kliniki z szerokim uśmiechem, ponieważ wszystkie Twoje oczekiwania zostaną spełnione. Przekonaj się sam, jak niezwykle komfortowe i bezbolesne jest leczenie w Zakopiance.

 

JAKIE ZABIEGI WYKONUJEMY?
W naszej klinice wykonujemy wszystkie najważniejsze zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Za przeprowadzenie leczenia odpowiadają eksperci z wieloletnim stażem, którzy skutecznie spełniają marzenia o zdrowych i funkcjonalnych uśmiechach.

 

Usunięcie zęba ­– zabieg ten zalecany jest w przypadku, gdy nie ma możliwości przeprowadzenia skutecznego leczenia zachowawczego lub kanałowego. Częstym problem są również pojawiające się torbiele oraz stany zapalne, które negatywnie wpływają na ogólny stan zdrowia jamy ustnej, co powoduje konieczność wykonania ekstrakcji.

 

Ekstrakcja ósemek – zęby mądrości już od momentu ich pojawienia się mogą nastręczać wielu problemów. Okazać się może, że przeprowadzenie ich prawidłowej higieny jest właściwie niemożliwe, co prowadzi do rozwoju zmian chorobowych. Niekorzystne usytuowanie ósemek może być powodem niemożliwości przeprowadzenia leczenia. W takim wypadku konieczne jest usunięcie zęba. Wyrzynająca się ósemka może być również przyczyną pojawienia się wad ortodontycznych. Aby temu zapobiec także wykonywana jest ekstrakcja zębów mądrości.

 

Podcięcie wędzidełka – jest to prosty zabieg, który należy wykonać, jeżeli zdiagnozowana zostanie nieodpowiednia długość wędzidełka podjęzykowego albo wargowego. Dzięki temu można zapobiec pojawieniu się wad logopedycznych czy diastemy, czyli niewielkiej szczeliny między górnymi jedynkami.

 

Podniesienia dna zatoki szczękowej – zabieg ten jest wykonywany w przypadku braku odpowiedniej ilości tkanki kostnej. Podczas leczenia podnosi się dno zatoki szczękowej za pomocą specjalnych narzędzi. Następnie wolna przestrzeń wypełniana jest specjalnym materiałem, co pozwala osiągnąć oczekiwane efekty.

 

Sterowana regeneracja kości – do odbudowania kości wykorzystywane są specjalne materiały biokompatybilne. Przeprowadzenie zabiegu pozwala w konsekwencji wykonać leczenie implantologiczne.

 

Radektomia – zabieg ten wykonywany jest na zębach posiadających wiele korzeni i jest często ostatnim ratunkiem dla uzębienia. Leczenie zalecane jest w przypadku, kiedy doszło do poważnych zmian próchnicowych lub stanów zapalnych. Zabieg ten polega na usunięcie jednego z korzeni, jednak bez naruszania korony zęba.

 

Resekcja wierzchołka korzenia – leczenie zalecane jest w sytuacji, kiedy doszło do rozwinięcia się stanów zapalnych wskutek źle przeprowadzonego leczenia kanałowego lub zaniedbań. Zabieg polega na usunięciu wierzchołka korzenia, co pozwala skutecznie rozwiązać problem.

Stomatologia zachowawcza

Codzienna higiena jamy ustnej nie zawsze pozwala zapobiec powstaniu próchnicy, której częstym pierwszym objawem jest przeszywający ból. Jest to wyraźny znak, aby koniecznie udać się do gabinetu stomatologicznego. Ubytki w uzębieniu mogą również pojawić się wskutek uszkodzeń mechanicznych. Na szczęście w takich przypadkach rozwiązania dostarcza stomatologia zachowawcza. W naszej klinice wykonujemy wszystkie zabiegi, które pozwalają skutecznie usunąć różnorodne problemy z uzębieniem.

 

CZYM JEST STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA?
Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem wczesnych zmian próchnicowych. Dostarcza metody pozwalające na zastosowanie skutecznych rozwiązań, które przywracają pełną funkcjonalność w jamie ustnej. W naszej klinice stomatologicznej uzyskujemy zachwycające efekty, dzięki wykorzystaniu tylko najwyższej jakości materiałów kompozytowych. W ten sposób zyskujesz gwarancję, że wszystkie wypełnienia są niezwykle estetyczne, a całe leczenie jest skuteczne.

 

JAK LECZYMY PRÓCHNICĘ?
Jeżeli próchnica została wykryta na bardzo wczesnym etapie, możliwe jest ograniczenie się tylko do przeprowadzenia zabiegów profilaktycznych, dzięki czemu usuwane są zmiany chorobowe. W przypadku kiedy doszło do głębszych ubytków próchnicowych, konieczne jest wykonanie pełnego leczenia. Na początku należy oczyścić zainfekowane tkanki, a następnie miejsce to wypełnia się materiałem kompozytowym. Całe leczenie pozwala przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej oraz zdrowie uzębienia. Jeżeli więc zauważyłeś u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, nie wahaj się – koniecznie odwiedź naszą profesjonalną klinikę stomatologiczną, w której kompleksowo Ci pomożemy.

 

WYPEŁNIENIA ŚWIATŁOUTWARDZALNE
Pierwszym etapem leczenia w naszej klinice zawsze jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki. Na jej podstawie możliwe jest zaproponowanie najlepszych metod, które przyniosą oczekiwane efekty. Jeżeli diagnostyka wykaże zmiany próchnicowe, konieczne jest dokładne oczyszczenie zainfekowanych tkanek. Przypomnieć należy, że przeprowadzenie zabiegu jest w pełni komfortowe, ponieważ w naszej klinice zawsze wykorzystywane są skuteczne znieczulenia. Powstały ubytek jest wypełniany przez materiał kompozytowy, który następnie naświetla się specjalną lampą. Dzięki temu wypełnienie uzyskuje bardzo szybko odpowiednią twardość, przez co nie istnieje ryzyko, że się odkształci lub wypadnie. Dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość spożywania pokarmów i napojów od razu po zabiegu. Ponadto wypełnienia światłoutwardzalne charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz estetyką. Jej osiągniecie umożliwia fakt, iż materiał kompozytowy występuje w różnych odcieniach bieli, co pozwala zawsze indywidualnie dopasować kolor wypełnienia. W ten sposób zyskujesz pewność, że po wyjściu z naszej kliniki będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Leczenie chorób przyzębia

Paradontoza obok próchnicy jest najczęstszą przyczyną pojawienia się braków zębowych w jamie ustnej. Utrata uzębienia prowadzi do licznych poważnych konsekwencji, które powodują znaczne obniżenie jakości życia. Dlatego tak ważne jest, aby podjąć skuteczne działania pozwalające uporać się z paradontozą. W naszej klinice przeprowadzamy wszystkie najważniejsze zabiegi z zakresu periodontologii, które pozwolą Ci przywrócić zdrowie w jamie ustnej.

 

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PERIODONTOLOGII?
Dział stomatologii, który zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem chorób przyzębia, nazywany jest właśnie periodontologią. Jedną z najczęstszych chorób jest paradontoza, której jednym ze skutków jest powstanie luk w uzębieniu. Braki zębowe są dla wielu osób powodem do wstydu, a lęk przed uśmiechaniem się prowadzi w konsekwencji do wycofania się z życia towarzyskiego. Tym wszystkim poważnym problem można zapobiec, podejmując leczenie z zakresu periodontologii. Nie zwlekaj dłużej i zadbaj o zdrowie swojej jamy ustnej.

 

CZYM WŁAŚCIWIE JEST PARADONTOZA?
Wykonywanie domowych zabiegów higienizacyjnych jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala zachować w zdrowiu uzębienie, a tym samym chroni przed pojawieniem się paradontozy. Jak powstaje ta choroba? Po każdym posiłku na zębach odkłada się płytka bakteryjna, którą można usunąć, wykonując podstawowe zabiegi profilaktyczne, czyli szczotkowanie, nitkowanie i płukanie jamy ustnej. Zaniechanie tych czynności prowadzi w konsekwencji do zmineralizowania się płytki bakteryjnej, a tym samym do powstania kamienia nazębnego. Jej usunięcie możliwe jest już wyłącznie w gabinecie stomatologicznym, ponieważ należy zastosować specjalne urządzenia, między innymi skaler. Wykonanie profesjonalnej higienizacji jamy ustnej jest bardzo ważne, ponieważ kamień nazębny jest idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii, w tym również do paradontozy!

 

Paradontoza to jedna z chorób przyzębia, za którą odpowiedzialne są bakterie niszczące tkanki. Postępująca choroba prowadzi do recesji, czyli cofnięcia, dziąseł, co z kolei powoduje rozchwianie zębów. Stąd krótka droga do pojawienia się luk w uzębieniu, a tym samym do pogorszenia jakości życia. Konsekwencjom paradontozy możesz skutecznie zapobiec, udając się do profesjonalnej kliniki stomatologicznej. Pamiętaj również o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym, co pozwoli Ci zachować w zdrowiu jamę ustną.

 

Dobrze jest znać również objawy, które świadczą o paradontozie. Krwawienie, zaczerwienienie lub obrzęk dziąseł może być powodem do niepokoju. Bardzo często pojawia się również halitoza, czyli nieprzyjemny zapach, który jest także sygnałem, że wizyta w gabinecie stomatologicznym jest niezbędna. Być może zaobserwujesz też u siebie rozchwianie zębów lub nadwrażliwość na temperaturę. Jeżeli dostrzeżesz u siebie te objawy, koniecznie umów się na wizytę w naszej klinice stomatologicznej.

 

JAK LECZYMY PARADONTOZĘ?
Leczenie periodontologiczne zaczynamy od wykonania kompleksowej diagnostyki. Dentysta przeprowadzi z Tobą wywiad, a Ty będziesz mógł podzielić się wszystkimi swoimi wątpliwości i zadać nurtujące pytania. Następnym etapem jest zlikwidowanie głównej przyczyny powstania paradontozy, czyli kamienia nazębnego. W tym celu przeprowadza się zabiegi z zakresu profilaktyki, które są w pełni komfortowe i nie prowadzą do ingerencji w tkanki zęba. Stosowane przez nas rozwiązania są niezwykle skuteczne i pozwalają na przejście przez całe leczenie całkowicie bezboleśnie. Dlatego nie wahaj się dłużej i odwiedź Zakopiankę!

 

WYKONYWANE ZABIEGI
Przeprowadzamy skuteczne i w pełni komfortowe zabiegi, które pozwalają poradzić sobie z paradontozą. Umiejętności naszych lekarzy i doświadczenie sprawiają, że wyjdziesz z kliniki stomatologicznej z szerokim i pięknym uśmiechem.

 

Skaling – podczas tego zabiegu wykorzystywane jest specjalne urządzenie, skaler, które emituje ultradźwięki rozbijające skutecznie kamień nazębny. W ten sposób likwidowane jest główne źródło powstania paradontozy. Warto wspomnieć, że zabieg ten nie ingeruje w tkanki zębów, co oznacza, iż skaling jest bezpieczny i bezbolesny.

 

Piaskowanie – zabieg ten polega na skierowaniu na powierzchnię zębów strumienia wody pod ciśnieniem wraz ze specjalnym proszkiem. Dzięki temu możliwe jest usunięcie kamienia nazębnego z trudno dostępnych przestrzeni.

Rehabilitacja stomatologiczna

Rehabilitacja stomatologiczna – czym jest i jak może Ci pomóc?

 

Jest to leczenie dolegliwości w obszarze czaszkowo-żuchwowym, czaszkowo-twarzowym oraz czaszkowo-szyjnym.

 

Prawidłowa budowa oraz funkcjonowanie powyższych obszarów strukturalnych, w szczególności- żuchwy, szczęki, stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni żucia i nerwów czaszkowych- pozwalają nam wykonywać podstawowe czynności fizjologiczne, tzn. żucie, gryzienie, ziewanie, połykanie, trawienie, artykulacja a także oddychanie.

Nieprawidłowości wśród tych struktur, mogą wywołać dolegliwości bólowe, a także zaburzenia lub niemożność wykonywania ich funkcji. Przyczyną takich dysfunkcji mogą być zmiany morfologiczne, bezpośrednie urazy, nieprawidłowe nawyki, jak również przetrwałe pozycje w pracy i długotrwały stres.

Poniższe pytania pomogą Ci wstępnie ocenić, czy posiadasz dysfunkcje w tych obszarach i jakie konsekwencje ze sobą niosą.

 

1. Czy w trakcie otwierania ust lub żucia słyszysz klikanie/trzeszczenie w stawach skroniowo-żuchwowych?

 

Może to świadczyć o zwyrodnieniu, napięciu, zablokowaniu lub uwięźnięciu pewnych struktur w obrębie tego stawu. Doprowadzić to może do ograniczenia zakresów ruchu, a co za tym idzie, utrudnienia w podstawowych czynnościach jak: żucie, gryzienie, ziewanie, czy nawet mówienie.

 

2. Czy zdarzają Ci się szumy lub piszczenie w uszach, czy też wrażenie wypełnionego ucha?

 

Przewód słuchowy i staw skroniowo-żuchwowy są położone bardzo blisko siebie. Są jednoczenie częścią tej samej struktury – kości skroniowej. Poprzez swoje ułożenie oraz dużą kondensację ważnych części układu nerwowego mają wzajemnie duży wpływ na siebie.

Dlatego warto sprawdzić, czy możliwe blokady i napięcia w stawie skroniowo-żuchwowym, nie przekładają się na naszą zdolność słyszenia.

 

3. Czy masz epizody nieświadomego zaciskania zębów?

 

W czasie niekontrolowanego zacisku zębów, doprowadzany do bardzo dużego napięcia mięśni żucia, które znajdują się w obrębie naszej twarzy i bocznej strony głowy. Ich nadmierne obciążenie może generować bóle głowy, bóle mięśni twarzy, a także bolesne odczucia w obrębie zębów. Zaniedbanie tego problemu może doprowadzić do nocnego zgrzytania zębami. Warto zwrócić uwagę, czy nadmierne zaciskanie zębów ma korelację z aspektem emocjonalnym np. złość, zdenerwowanie, reakcja na stres.

 

4. Czy w nocy zgrzytasz zębami?

 

Zgrzytanie zębami, czyli bruksizm, jest to patologiczne tarcie powierzchni zębowych pomiędzy żuchwą i szczęką.

Ze względu na bardzo dużą siłę dochodzi do ścierania się zębów, a także wzmożonego napięcia w obrębie mięśni i kości twarzy i głowy. Zapytaj swojego partnera/partnerkę czy zgrzytasz zębami w nocy. Jeżeli tak, koniecznie zgłoś się do specjalisty.

 

5. Czy po nocy masz odczucie zmęczonych, bolesnych mięśni twarzy?

 

Może być to jeden z objawów bruksizmu lub szczękościsku. Często jest to problem, którego nie jesteśmy świadomi, dlatego powyższe odczucia nie powinny być bagatelizowane i mogą świadczyć o wspomnianych dolegliwościach. Brak reakcji na powyższe objawy mogą przyczynić się do przeciążenia stawów i destrukcji powierzchni zębowych.

 

6. Czy miewasz często bóle głowy?

 

Podłoże bólów głowy ma bardzo szeroki zakres. Mogą być one także jednym z symptomów dziejącego się problemu w obrębie naszego układu szczękowo-żuchwowego.

 

7. Czy dokucza Ci ból w okolicy szyi, podstawy głowy, twarzy albo stawów skroniowo-żuchwowych?

 

Jakikolwiek ból w powyższych rejonach, może świadczyć o nieprawidłowym funkcjonowaniu, któregoś z wcześniej omawianych obszarów. Często ból jest związany ze wzmożonym napięciem, wynikającym z problemu strukturalnego. Ze względu na bliskie stosunki topograficzne omawianych obszarów, dolegliwości jednego układu, mogą przenosić się na rejon sąsiedni, wywołując ból, napięcie lub ograniczenie ruchomości, czy funkcji. Na wizycie możemy ocenić problematyczną sferę i przywrócić prawidłowy stan napięcia i działanie.

 

8. Czy masz trudność z szerokim otwieraniem ust lub żuciem pokarmu?

 

Ograniczony zakres ruchomości może być związany z zablokowaniem stawu skroniowo-żuchwowego, co podobnie jak przy klikaniu czy trzaskaniu, powoduje utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu tego stawu. Na wizycie u specjalisty, można zlokalizować przyczynę występującego zaburzenia, a przy pomocy terapii, jesteśmy w stanie wpłynąć na skorygowanie i rozluźnienie problematycznej sfery aby przywrócić funkcje stawów, które potrzebne są w podstawowych czynnościach.

 

9. Czy miałeś kiedyś wypadek lub uraz głowy, twarzy, podbródka?

 

Czasem nawet niepozorne urazy mogą mieć znaczenie i przekład na mechanikę poszczególnych części naszego ciała. Niekiedy siła przy wypadkach potrafi doprowadzić do uszkodzenia struktur anatomicznych, przemieszczenia niektórych elementów kostnych, wpływając na właściwości mechaniczne i zmianę napięcia w okolicy czaszki, twarzy oraz żuchwy. Następstwem tego może być zaburzenie funkcji stawów skroniowo-żuchwowych, napięciowe bóle głowy i twarzy.

 

10. Czy zaobserwowałeś u siebie problem z przeczulicą na dotyk, zniesionym czuciem lub nadwrażliwością np. na temperaturę w okolicy twarzy?

 

Może to być sygnał uszkodzenia lub ucisku na nerwy czaszkowe, zaopatrujące twarz, szyję i czaszkę. Konsekwencjami mogą być problemy z aparatem wzrokowym lub słuchowym oraz porażenie mięśni twarzy. Podczas terapii opracowuje się struktury idące wzdłuż przebiegu nerwu, aby uwolnić ewentualny nacisk na niego, eliminując tym samym dolegliwości.

W gabinecie terapeuta kompleksowo prowadzi badanie, analizując okluzje, czyli zgryz pacjenta, stan uzębienia, stan jamy ustnej, a także strukturę i funkcjonalność stawów skroniowo-żuchwowych. Ocenie podlega także ułożenie kości twarzy i czaszki oraz badane jest napięcie mięśni w obrębie twarzy, głowy oraz szyi. Czynności te umożliwią znalezienie przyczyny dysfunkcji, która wywołuje dolegliwości, z którymi przychodzi do nas Pacjent. Podczas wywiadu Pacjent analizowany jest także pod względem całościowym, za pośrednictwem oceny Jego postawy, ewentualnych urazów, chorób czy operacji i zabiegów. Niezmiernie ważnym czynnikiem jest także styl życia Pacjenta oraz Jego podłoże psychologiczne, gdyż w bardzo dużej mierze ma to wpływ na rozwój pewnych dysfunkcji w różnych obszarach naszego ciała

Po ustaleniu przyczyny dotykających Pacjenta problemów, terapeuta zajmuje się terapią, która polega na technikach manualnych w obrębie struktur kostnych, stawowych, więzadłowych, mięśniowych lub nerwowych. Mają one służyć m.in. rozluźnieniu i korekcji dotkniętych patologią obszarów, aby organizm mógł się szybciej zregenerować.

Po skończonej terapii Pacjent dostaje zalecenia, dzięki którym będzie mógł zniwelować niepożądane objawy i wspomóc terapię wykonaną w gabinecie.

Rehabilitacja stomatologiczna jest jeszcze w niedużym stopniu docenianą dziedziną. Ludzie często nie mają świadomości posiadania problemów związanych z tą częścią ciała. Nie każdy zwraca uwagę na to jak mocno odbija się na naszej żuchwie i szczęce nasza emocjonalność i funkcjonowanie. Jak często „zagryzamy zęby” aby pójść dalej? Jak mocno eksploatowany jest to obszar każdego dnia podczas mówienia czy jedzenia? Większości rehabilitacja kojarzy się z pracą na stawach kolanowych, czy biodrowych i niewiele osób wie, że można także bardzo wiele zrobić dla stawów w obrębie twarzy, które równie ciężko pracują jak te inne. Często towarzyszą nam dolegliwości w obrębie głowy, które ciężko nam gdziekolwiek przypasować, a które mogą być skutkiem opisanych powyżej problemów. Warto przyjść na konsultację aby uzyskać kompleksową pomoc.

 

Terapia stomatolgiczna:

 

Staw skroniowo-żuchwowy: mobilizacja stawu- gra stawowa, trakcje, kompresje, mobilizacja aparatu trebkowo-więzadłowego. Cel: polepszenie zakresu ruchomości, rozluźnienie napięcia, zwiększenie przestrzeni w stawie, uwolnienie uwięźniętych struktur, wpływ na propriocepcję.

 

Mięśnie żucia, szyi, obręczy barkowej: techniki rozluźniające, ćw. wzmacniające, rozciągające. Cel: przywrócenie balansu mięśniowego, stabilizacja, koordynacja.

 

Nerwy czaszkowe: neuromobilizcje, testy przewdnictwa, rozluźnianie struktur wzdłuż przebiegu nerwu. Cel: uwolnienie ewentualnego uwięźnięcia nerwu, odbarczenie, poprawa jego ruchomości i przewodnictwa.

 

Kości czaszki i twarzoczaszki: techniki na mobilizację szwów- trakcje, kompresje. Cel: rozładowanie napięć śródkostnych, poprawa ich „ruchomości”.

 

Terapia trzewna: mobilizacja, techniki rozluźniające. Cel: poprawa mobilności, redukcja napięć aparatu więzadłowego narządu, lepszy przepływ naczyniowy.

 

Układ krwionośny/limfatyczny– pompy, pośrednia praca przez rozluźnienie okolicznych struktur. Cel: poprawa przepływu, likwidacja zastojów, szybsza regeneracja, lepsze odżywienie tkanek.

Protetyka

Braki w uzębieniu przysparzają wiele problemów w codziennym życiu. Być może odczuwasz wstyd przed uśmiechaniem się lub po prostu nie możesz spokojnie spać? Z konieczności rezygnujesz ze swoich ulubionych posiłków, ponieważ nie jesteś w stanie przeżuć niektórych pokarmów? Tym wszystkim problemom skutecznie można zapobiec, jeżeli podejmiesz decyzję o zrekonstruowaniu swojego uzębienia. Nowoczesne protezy skutecznie przywracają estetykę i pełną funkcjonalność jamy ustnej.

 

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PROTETYCE?
Dział stomatologii, w którego centrum zainteresowania znajduje się estetyczna i funkcjonalna rekonstrukcja uzębienia, nazywany jest protetyką. To właśnie ona dostarcza skuteczne rozwiązania pozwalające na usunięcie problemu nie tylko pojedynczej luki, ale również braku zębów w całym łuku. W ramach protetyki wykonuje się korony protetyczne (rekonstrukcja pojedynczego zęba), mosty protetyczne (uzupełnienie kilku braków zębowych występujących obok siebie) oraz protezy (pozwalają na odbudowę całego łuku zębowego). Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań można skutecznie poprawić jakość życia i cieszyć się w końcu pięknym i zdrowym uśmiechem.

 

JAK LECZENIE W KLINICE STOMATOLOGICZNEJ ZAKOPIANKA ODMIENI TWOJE ŻYCIE?
Jednym z najczęściej wymienianych skutków braków zębowych jest znaczne pogorszenie estetyki uśmiechu. To właśnie ta konsekwencja prowadzi do pojawienia się wielu poważniejszych problemów. Wstyd przed uśmiechaniem może doprowadzić do stopniowego wycofywania się z życia towarzyskiego, a w konsekwencji nawet do rezygnacji ze spotkań ze znajomymi. To z kolei w niektórych wypadkach skutkuje problemami natury psychicznej. Ponadto bardzo często zaburzenie wyglądu uśmiechu prowadzi do utraty pewności siebie, co może być niezwykle poważną konsekwencją dla osób, których praca polega na ciągłym kontakcie z drugim człowiekiem. Wszystkie te problemy mogą być skutecznie rozwiązane, jeżeli zdecydujesz się na leczenie protetyczne w naszej klinice stomatologicznej.

 

Luki w uzębieniu powodują w niektórych przypadkach wady wymowy. Dzieje się tak, ponieważ język nie znajduje oparcia w postaci zębów, przez co niemożliwym staje się wypowiedzenie niektórych głosek. Może to powodować w konsekwencji utratę pewności siebie oraz poczucie wstydu. Warto również dodać, że nawet pojedyncza luka może sprawiać trudności w spożywaniu niektórych twardych pokarmów, przez co często koniecznym staje się rezygnacja ze swoich ulubionych posiłków. Po co pozbawiać się przyjemność? Koniecznie udaj się do naszej kliniki stomatologicznej, w której spełnimy Twoje marzenie o pięknym uśmiechu.

 

Zaniechanie leczenia nie jest dobrą praktyką, ponieważ postawa taka prowadzi do pojawienia się kolejnych, poważniejszych problemów. Podobnie jest w przypadku utraty zębów. Naturalną sytuacją jest posiadanie pełnego uzębienia, które odpowiednio obciąża kość. Problem pojawia się w przypadku wypadnięcia nawet pojedynczego zęba. Brak obciążenia kości prowadzi do jej stopniowego zaniku, z czym wiąże się utrata funkcjonalności w jamie ustnej, pogorszenie estetyki, a także niemożliwość wykonania leczenia implantologicznego. Na szczęście nawet w przypadku zdiagnozowania nieodpowiedniej ilości tkanki kostnej można wykonać zabieg jej odbudowy, o czym więcej możesz przeczytać na stronie o chirurgii stomatologicznej. Ważne jednak jest to, że można tym problem skutecznie zapobiec – wystarczy podjąć szybko leczenie. Dlatego nie zwlekaj dłużej!

 

RODZAJE PROTEZ STOSOWANYCH W NASZEJ KLINICE STOMATOLOGICZNEJ
W Zakopiance oferujemy różnego rodzaju odbudowy protetyczne, które pozwalają uzyskać najlepsze efekty. Dzięki temu mamy pewność, że zawsze spełnimy wszystkie oczekiwania i pomożemy z każdym problem. W naszej klinice stomatologicznej stosujemy skuteczne rozwiązania:

 

protezy akrylowe – jest to ekonomiczna metoda, która pozwala zrekonstruować cały łuk zębowy. Ta odbudowa protetyczna utrzymuje się w jamie ustnej dzięki warstwie śliny znajdującej się pomiędzy uzupełnieniem protetycznym a dziąsłami. Ruchome protezy akrylowe sprawiają, że można w końcu cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem. Warto jednak pamiętać, że metoda ta jest naznaczona pewnymi wadami. Okazuje się bowiem, że użytkowanie z protezy akrylowej nie rozwiązuje problemu trudności spożywania twardych pokarmów,

 

protezy szkieletowe – odbudowa ta mocowana jest do naturalnego uzębienia lub do wcześniej wszczepionych implantów, czyli małych tytanowych śrubek, które zastępują utracone korzenie. Protezy szkieletowe są stabilnie osadzane za pomocą specjalnych klamer, dzięki czemu można estetycznie odbudować znaczne braki zębowe. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania, jest ograniczenie wielkości płyty podniebiennej, przez co nie pojawia się problem braku czucia smaków, jak ma to miejsce w niektórych innych rozwiązaniach,

 

protezy na implantach mocowania odbudowy protetycznej na naturalnych zębach. Pierwszym etapem leczenia w tym przypadku jest wszczepienie tytanowych implantów, które są biokompatybilne, przez co z łatwością integrują się z kością. Następnie mocowane są do nich specjalne łączniki. Pozwala to w konsekwencji zamocować odbudowę protetyczną, która cechuje się największą wytrzymałością i estetyką. Warto dodać, że rozwiązanie to jest niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu, przez co znacznie zyskuje na popularności.

 


NOWOCZESNE TECHNIKA STOSOWANA W ZAKOPIANCE
W naszej klinice stomatologicznej wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania, które pozwalają zdecydowanie podnieść komfort i skuteczność wykonywanych zabiegów. Korzystamy z CEREC, czyli specjalnego urządzenia, które wykorzystuje technologię CAD/CAM. Dzięki niemu możemy wykonać w bardzo krótkim czasie trójwymiarowy projekt szczęk wyświetlany na ekranie monitora. Pozwala to na niezwykle precyzyjne stworzenie przyszłej odbudowy protetycznej. Warto również podkreślić, że jest to rozwiązanie komfortowe, ponieważ nie istnieje potrzeba wykonywania tradycyjnego wycisku. Ponadto dzięki temu urządzeniu możliwe jest stworzenie precyzyjnej tymczasowej odbudowy protetycznej. W ten sposób każda osoba zawsze wychodzi z naszego gabinetu z pełnym uzębieniem!

Stomatologia estetyczna

Piękny uśmiech to podstawa! Okazuje się bowiem, że to właśnie on w głównej mierze odpowiada za to, jakie zrobimy pierwsze wrażenie. Nic więc dziwnego, iż zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej zdecydowanie zyskują na popularności. Być może Ty również chcesz odmienić nie tylko wygląd swojego uzębienia, ale przede wszystkim swoje życie? Jeżeli tak, to koniecznie odwiedź naszą klinikę stomatologiczną. To tutaj spełnimy Twoje marzenie o pięknym i zdrowym uśmiechu!

 

DLA KOGO STOMATOLOGIA ESTETYCZNA?
Stomatologia estetyczna jest skierowana do osób, które nie są zadowolone ze swojego uśmiechu. Problemem może być niesatysfakcjonujący kolor uzębienia, różnego rodzaju nierówności czy nieprawidłowy kształt. W naszej klinice stomatologicznej mamy pełną świadomość tego, jak ważny jest zdrowy i piękny uśmiech, dlatego też szczególną wagę przykładamy do stomatologii estetycznej. W Zakopiance przeprowadzamy dokładną diagnostykę cyfrową, przez co zawsze możemy zaproponować odpowiednie metody leczenia. Pragniemy kompleksowo pomóc wszystkim osobom, dlatego oferujemy szeroki zakres zabiegów. W naszej klinice przeprowadzamy wybielanie zębów metodą gabinetową oraz nakładkową, a także mocujemy licówki porcelanowe i kompozytowe. Dzięki tym rozwiązaniom możemy skutecznie odmienić wygląd Twojego uśmiechu, o czym możesz się przekonać, decydując się na leczenie w naszej klinice stomatologicznej.

 

CZYM JEST WYBIELANIE?
Nasze uzębienie jest cały czas narażone na czynniki, które wpływają na zmianę jego koloru. Jak się okazuje, kawa i papierosy są jednymi z największych wrogów białego uśmiechu. Skutecznym rozwiązaniem problemu zmiany koloru uzębienia jest wybielanie. Polega ono na użyciu specjalnych preparatów, które mają na celu usunięcie niechcianych przebarwień. Dzięki temu zabiegowi można uzyskać bielsze zęby nawet o kilka tonów, a także możliwe jest poprawienie higieny jamy ustnej, ponieważ przeprowadza się wcześniej gabinetową higienizację. Okazuje się więc, że ostatecznym efektem wybielania jest nie tylko zmiana wyglądu, ale także poprawa stanu zdrowia uzębienia. Po zabiegu może odzyskać pewność siebie i w końcu cieszyć się pełnią życia!

 

WYBIELANIE METODĄ GABINETOWĄ
Zabieg wybielania składa się z trzech sesji, w trakcie których na zęby nakładany jest specjalny środek mający za zadanie usunięcie niechcianych przebarwień. Aby uaktywnić działanie preparatu, wykorzystuje się lampę Beyond. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie na zęby środka, który znosi nadwrażliwość. Cały proces trwa zaledwie godzinę, a efekty wybielania widoczne są właściwie od razu po wyjściu z gabinetu. Przy odpowiedniej higienie jamy ustnej mogą się one utrzymywać nawet do 2 lat. Wszystko to sprawia, że w krótkim czasie możesz cieszyć się pięknym i białym uśmiechem!

 

WYBIELANIE NAKŁADKOWE
Alternatywą dla wybielania gabinetowego jest metoda nakładkowa, która pozwala na pełną kontrolę całego procesu. Podczas pierwszej wizyty lekarz pobiera wycisk zębów, co czyni za pomocą specjalnego skanera wewnątrzustnego, przez co znacząco zostaje podniesiony komfort. Pozwala to na dokładne stworzenie nakładek, które wykonane są ze specjalnej folii. Ich wnętrze podczas całego procesu wypełniane jest specjalnym preparatem wybielającym. W następnym etapie lekarz sprawdza poprawność wykonania nakładek. W tym momencie zostaniesz poinformowany, w jaki sposób należy korzystać z zestawu. Później cały proces wybielania przenoszony jest do domu. Nakładki najczęściej zakładane są na noc. Pierwsze efekty widoczne są już po 5 dniach, a czas trwania całego procesu nie przekracza z reguły 2 tygodni. W trakcie kolejnej wizyty odbywa się kontrola leczenia. Zaletą metody nakładkowej jest fakt, że to Ty decydujesz, jaki efekt wybielenia uzyskasz.

 

 

LICÓWKI PORCELANOWE
Licówki są to cienkie płatki, które wykonane są z materiału ceramicznego. Przykleja się je na przednią część zęba w celu ukrycia niedoskonałości. Co ważne, zabieg zakładania licówek prowadzi do niewielkiej ingerencji w tkanki twarde zęba. Początek leczenia ma na celu przygotowanie uzębienia do zabiegu. Najczęściej etap ten polega na oczyszczeniu zęba oraz oszlifowaniu szkliwa. Następnie wykonywany jest skan przy pomocy skanera wewnątrzustnego, dzięki czemu możliwe jest stworzenie dokładnego obrazu, który pozwala na precyzyjne przygotowanie porcelanowej licówki w pracowni protetycznej. Niewątpliwą zaletą licówek porcelanowych jest ich wytrzymałość, która pozwala cieszyć się nimi nawet przez 15 lat. Ważne jednak jest, abyś przestrzegał wszystkich zasad higieny jamy ustnej oraz zaleceń od lekarza.

 

 

LICÓWKI KOMPOZYTOWE
Alternatywą dla licówek porcelanowych są licówki kompozytowe. Metoda ta polega na nałożeniu na powierzchnię zęba materiału kompozytowego, a następnie jest on odpowiednio modelowany przez stomatologa. Dzięki temu rozwiązaniu możemy uzyskać oczekiwane efekty estetyczne, które można podziwiać od razu po zabiegu. W ten sposób skutecznie można usunąć diastemę, zmienić kształt zęba oraz zlikwidować różnego rodzaju przebarwienia. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest stosunkowo niska cena. Licówki kompozytowe najczęściej stosowane są jako rozwiązanie tymczasowe, które pozwala w krótkim czasie odmienić znacznie wygląd uśmiechu.

Stomatologia dziecięca

Wczesne doświadczenia mają niezwykle duży wpływ na dorosłe życie, dlatego współcześnie bardzo mocno zwraca się uwagę na stomatologię dziecięcą. Odpowiednie podejść do małych Pacjentów, a także bezbolesne przejście przez zabiegi, co umożliwiają ogromna wiedza oraz doświadczenie, sprawiają, że chwile spędzone w gabinecie stomatologicznym są wspominane z przyjemnością. Skutecznie nam się to udaje, o czym świadczą szczere uśmiechy na twarzach dzieci!

 

CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O STOMATOLOGII DZIECIĘCEJ?
Czy wiesz, że dentofobia, czyli poważny lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, jest problemem, który dotyka wiele osób w Polsce? Bardzo często powodem powstania tej obawy są przykre doświadczenia, jakie miały miejsce w dzieciństwie. Dlatego współcześnie szczególną wagę przykłada się do stomatologii dziecięcej. Dziedzina ta jest niezwykle trudna, ponieważ wymaga od eksperta nie tylko ogromnej wiedzy stomatologicznej, ale również umiejętności pedagogicznych. W naszej profesjonalnej klinice pracują dentyści, którzy skutecznie współpracują z małymi Pacjentami, co sprawia, że dzieci zawsze wychodzą z szerokim uśmiechem z Zakopianki. Pragniemy, by pierwsze chwile spędzone w gabinecie były niezwykle przyjemne, dlatego organizujemy wizyty adaptacyjne. To właśnie one pozwalają zbudować silną relację z dzieckiem, które zapamięta klinikę jako ciekawe miejsce i chętnie będzie do niej wracać.

 

SKORZYSTAJ Z WIZYTY ADAPTACYJNEJ
Dentofobia jest poważnym problemem, dlatego staramy się z nią skutecznie walczyć. Z tego powodu zalecamy skorzystanie z wizyty adaptacyjnej, dzięki czemu pierwsze doświadczenia dziecka z gabinetem stomatologicznym są niezwykle przyjemne. Dziecko może poznać zupełnie nowe dla niego środowisko, a tak zadać pytania, na które chętnie odpowie nasz ekspert. Mały Pacjent jest oprowadzony po gabinecie stomatologicznym i zaznajamiany z wykorzystywanymi urządzeniami. Ekspert stara się w jak najprostszy sposób opowiadać o stosowanych w stomatologii rozwiązaniach, co pozwala stworzyć silną relację z dzieckiem. Dzięki temu mały Pacjent chętnie będzie wracał do naszej kliniki, również w sytuacji kiedy koniecznością stanie się przeprowadzenie kompleksowego leczenia. Nie zwlekaj dłużej i zapisz swoje dziecko na wizytę adaptacyjną!

 

LECZENIE ZĘBÓW MLECZNYCH
Wiele osób bagatelizuje leczenie zębów mlecznych. Jest to poważny błąd! Przede wszystkim warto zaznaczyć, że próchnica jest chorobą zakaźna, co oznacza, że może ona przenieść się również na zęby stałe. To z kolei może spowodować, iż będzie konieczne wykonanie skomplikowanego leczenia na wczesnym etapie życia. Warto więc zadbać o zdrowie jamy ustnej dziecka i odwiedzić stomatologa w sytuacji, kiedy to konieczne.

 

Nieleczona próchnica może doprowadzić do przedwczesnego wypadnięcia mleczaków. W wielu przypadkach powoduje to niekorzystne przesunięcia uzębienia stałego, co oznacza pojawienie się wad zgryzu. Może to w konsekwencji prowadzić do konieczności przeprowadzania kompleksowego leczenia ortodontycznego. Możesz temu zapobiec, decydując się na zapisanie swojego dziecka na wizytę w naszej klinice stomatologicznej.

 

WSPANIAŁA ATMOSFERA
Przed wyborem stomatologa dla swojego dziecka warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju udogodnienia, które pozwalają stworzyć wspaniałą atmosferę, dzięki czemu dziecko wizytę w gabinecie będzie wspominało z przyjemnością. W Zakopiance przygotowaliśmy specjalny kącik dla dzieci z grami, książkami i rysowankami, gdzie Twoja pociecha będzie mogła poczuć się niemalże jak w domu. Warto wspomnieć, że nasz zespół to empatyczni ludzie, którzy wspaniale radzą sobie z małymi Pacjentami. Dlatego wizyta w Zakopiance to gwarancja, że dziecko już nigdy nie będzie obawiało się spotkania ze stomatologiem.

Diagnostyka

W Zakopiance jesteśmy przekonani, że skuteczność leczenia w głównej mierze bierze swoje źródło z dokładnie przeprowadzonej diagnostyki. Dlatego też naszym jednym z podstawowych celów było stworzenie prywatnego centrum diagnostycznego. Dzięki temu możliwym jest wykonanie wszystkich badań w jednym miejscu, przez co Ty oszczędzasz czas, a my możemy precyzyjnie zaplanować całe leczenie. Przekonaj się sam, jakie możliwości daje cyfrowa diagnostyka w naszej profesjonalnej klinice stomatologicznej!

 

RTG PANORAMICZNE
Wykonanie panoramicznego zdjęcia RTG jest niezwykle pomocne, ponieważ pozwala dentyście dokładnie ocenić stan zdrowia wszystkich zębów i przyzębia. Ma to niebagatelne znaczenie na możliwość precyzyjnego zaplanowania całego leczenia, dzięki czemu zyskujesz gwarancję, że zostaną zdiagnozowane wszystkie występujące problemy w Twojej jamie ustnej. To właśnie dzięki panoramicznemu zdjęciu RTG lekarz może rozpoznać stany zapalne i ogniska próchnicowe na wczesnym etapie, przez co można uniknąć w przyszłości konieczności przeprowadzania skomplikowanego, a tym samym kosztownego, leczenia.

 

RTG CEFALOMETRYCZNE
Leczenie ortodontyczne wymaga wykonania bardzo dokładnej diagnostyki, bo tylko dzięki niej możliwe jest rozwiązanie wszystkich problemów. Wykonanie cefalometrycznego zdjęcia RTG pozwala na ocenę profilu, a także rozpoznanie wszelkich nieprawidłowości zębowych oraz kształtu kości. W ten sposób można dobrać najlepsze metody leczenia, które pozwolą kompleksowo rozwiązać wszystkie problemy, przez co możliwe jest uzyskanie znakomitych i wymarzonych efektów.

 

RTG PUNKTOWE
W niektórych wypadkach konieczne jest uzyskanie precyzyjnego zdjęcia małego obszaru w jamie ustnej. Do tego celu wykorzystuje się RTG punktowe, które jest nieodzownym badaniem przy planowaniu leczenia kanałowego. Wykorzystanie tego urządzenia umożliwia również zdiagnozowanie ubytków próchnicowych niewidocznych podczas standardowej kontroli. RTG punktowe znajduje także zastosowanie przed wykonywaniem zabiegu ekstrakcji.

 

 

KAMERA WEWNĄTRZUSTNA
Jest to innowacyjne urządzenie, które umożliwia dokładne zdiagnozowanie wszystkich problemów występujących w jamie ustnej. Podczas wykonywania badania obraz ciągle wyświetlany jest na ekranie monitora, dzięki czemu Ty również możesz skontrolować swoje uzębienie. Niewątpliwą zaletą kamery wewnątrzustnej jest możliwość uzyskania znacznego przybliżenia, co sprawia, iż podnoszona jest skuteczność badania, a tym samym pomaga to lekarzowi zaproponować odpowiednie metody leczenia.

 

 

SKANER WEWNĄTRZUSTNY
Tradycyjnie przed przystąpieniem do wykonania odbudowy protetycznej konieczne jest wykonanie wycisku. Proces ten jest dla wielu Pacjentów niekomfortowy, dlatego postanowiliśmy wyposażyć nasze prywatne centrum diagnostyczne w skaner wewnątrzustny. Urządzenie to wykonuje precyzyjne skany, które następnie przekazywane są do pracowni protetycznej. W ten sposób znacznie podnosimy skuteczność przeprowadzanego leczenia, a uzyskane efekty spełniają wszystkie oczekiwania. Możesz się o tym przekonać, odwiedzając naszą profesjonalną klinikę stomatologiczną.

Korony i mosty zębowe

W życiu dochodzi do różnych nieprzewidzianych sytuacji, a niektóre z nich mogą prowadzić do poważnych problemów w uzębieniu. Jednym z największych problemów jest utrata zęba lub zębów wskutek nieszczęśliwego wypadku. Przyczyną mogą być również zaniedbania higieny jamy ustnej lub podatność uzębienia na wypadanie. Przez te problemy dochodzi do znacznego pogorszenia jakości życia. Odczuwany wstyd, a także utrata pełnej funkcjonalność w jamie ustnej sprawiają, że uśmiech na twarzy rzadko się pojawia. Na szczęście współczesna stomatologia ma skuteczne rozwiązania, które pozwalają estetycznie zrekonstruować utracone uzębienie. Twoje życie może pozytywnie odmienić się już dziś! Nie wahaj się dłużej i zapisz się na wizytę w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym.

 

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONACH I MOSTACH PROTETYCZNYCH?
Jednym ze sposobów rekonstrukcji utraconego pojedynczego zęba jest wykorzystanie korony protetycznej. Może ona być zamocowana na implancie lub na pozostałej części zęba. Warto podkreślić, że w pierwszym wypadku konieczne jest uprzednie przeprowadzenie leczenia implantologicznego, polegającego na wszczepieniu implantu, czyli małego tytanowego elementu, w miejsce po utraconym korzeniu. W ten sposób estetycznie i funkcjonalnie odbudowywany jest utracony ząb, przez co w stosunkowo krótkim czasie można cieszyć się pięknym uśmiechem.

 

Pojedyncza luka może zostać również zamaskowana przy wykorzystaniu mostu protetycznego. W takim wypadku mocowany jest on na zdrowym uzębieniu, które jest wcześniej oszlifowane. Mosty jednak znajdują zastosowanie przede wszystkim w przypadku pojawienia się kilku braków zębowych występujących obok siebie. W takiej sytuacji możliwe jest zamocowanie odbudowy protetycznej na zdrowym uzębieniu lub na dwóch implantach. Cały proces leczenia kończy się szczerym i szerokim nowym uśmiechem, który rozjaśnia twarz!

 

KORONY PROTETYCZNE
Nieszczęśliwy wypadek może przydarzyć się każdemu. W jego wyniku może dojść do poważnego uszkodzenia pojedynczego zęba, co wymaga szybkiej reakcji. Problem czasem powstaje również na wskutek zaniedbań, które powodują pojawienie się poważnych ubytków próchnicowych. W takim wypadku konieczne jest zamocowanie korony protetycznej. Na początku przeprowadza się leczenie i dokładne oczyszczenie pozostałej części zęba. Następnie, po wykonaniu korony w pracowni protetycznej, możliwe jest zamocowanie odbudowy za pomocą specjalnego cementu stomatologicznego. Dzięki temu ząb jest estetycznie odbudowywany i wzmocniony, co pozwoli Ci przez długi czas cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem.

 

Te same przyczyny, które prowadzą do poważnych ubytków uzębienia, mogą być również odpowiedzialne za wypadnięcie zęba. W celu jego rekonstrukcji konieczne jest zastosowanie kompleksowego leczenia. Pierwszym etapem jest przeprowadzenie zabiegu wszczepienia implantu, do którego później mocowany jest specjalny łącznik. Pozwala on na stabilne i trwałe przytwierdzenie korony protetycznej. W ten sposób może zostać skutecznie i estetycznie odbudowany utracony ząb.

 

JAKIE KORONY PROTETYCZNE STOSUJEMY?
W naszej klinice stomatologicznej oferujemy różnego rodzaju odbudowy protetyczne, dzięki którym możemy spełnić wszystkie oczekiwania żywione względem leczenia. Znamy sposoby, by skutecznie spełnić Twoje marzenie o pięknym i zdrowym uśmiechu! W Zakopiance mocujemy:

 

korony pełnoceramiczne – jest to odbudowa protetyczna w pełni wykonana z ceramiki, przez co uzyskiwana jest wysoka estetyka i trwałość. Dzięki temu rozwiązaniu w krótkim czasie będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem;

 

korony cyrkonowe – jest to rozwiązanie dla osób, które oczekują najwyższej wytrzymałości. Materiał wykorzystany do stworzenia tej odbudowy protetycznej sprawia, że będziesz mógł przez długi czas cieszyć się uzyskanymi efektami.

 

MOSTY PROTETYCZNE
Alternatywnym rozwiązaniem dla korony jest most protetyczny, który w takim wypadku mocowany jest do pozostałego uzębienia. Na początku konieczne jest oszlifowanie zdrowych zębów, które stają się filarami, co pozwala w konsekwencji na stabilne zamocowanie odbudowy. Aby uzyskać trwały efekty, w tym celu wykorzystywany jest specjalny cement stomatologiczny.

 

W przypadku pojawienia się kilku braków zębowych obok siebie możliwe są dwa rozwiązania. Jednym z nich, identycznie jak w sytuacji pojedynczej luki, jest przymocowanie mostu protetycznego do zdrowego uzębienia. Może okazać się to jednak niemożliwe. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie dodatkowego leczenia, które polega na wszczepieniu dwóch implantów. To właśnie one stają się swojego rodzaju podstawą pozwalającą na skuteczne i estetyczne odbudowanie utraconych zębów. Do implantów mocowane są specjalne łączniki, dzięki którym możliwe jest przytwierdzenie mostu protetycznego. Warto dodać, że wszystkie zabiegi wykonywane w naszej klinice są całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Dzieje się tak za sprawą wykorzystywanych przez nas znieczuleń pozwalających przejść przez cały proces w pełni komfortowo. Po zakończonym leczeniu w końcu będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

 

 

MOSTY PEŁNOCERAMICZNE
W Zakopiance naszym celem zawsze jest uzyskanie najlepszych efektów, z tego też powodu korzystamy z materiałów dających zachwycające efekty estetyczne. Dlatego zdecydowaliśmy się na stosowanie mostów pełnoceramicznych, dzięki którym możliwe jest estetyczne zrekonstruowanie utraconego uzębienia, a także przywrócenie pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Przekonaj się sam, jak może odmienić się Twoje życie po przeprowadzeniu leczenia w naszej profesjonalnej klinice.

 

 

LECZENIE KROK PO KROKU
1. Każde leczenie w naszej klinice rozpoczynamy od dogłębnej diagnostyki, która pozwala nam precyzyjnie rozpoznać problem, a przez to zastosować odpowiednie rozwiązania. Aby to wszystko osiągnąć, stosujemy różnorodne urządzenia diagnostycznego, co sprawia, że badania mogą zostać wykonane w jednym miejscu. Na wizycie konsultacyjnej rozpoznamy również Twoje oczekiwania względem leczenia, dzięki czemu będziemy mogli dobrać odpowiednie metody, które przyniosą wyśmienite efekty.

 

2. Kolejny etap wiąże się z wszczepieniem implantów, a następnie przymocowaniem do nich specjalnych łączników, przez co możliwe jest stabilne przytwierdzenie odbudowy protetycznej. Jeżeli nie istnieje konieczność przeprowadzenia leczenia implantologicznego, zdrowe zęby są szlifowane i w ten sposób są przygotowywane do ostatniej fazy odbudowy utraconego uzębienia.

 

3. Ostatnim etapem jest przymocowanie korony lub mostu protetycznego. Jeżeli spełni ona wszystkie Twoje oczekiwania, zostanie na stałe przytwierdzona, dzięki czemu utracone uzębienie zostanie w końcu zrekonstruowane. Po przeprowadzonym leczeniu będziesz mógł wyjść z naszej kliniki z szerokim i pięknym uśmiechem.

Ortodoncja

Krzywe zęby są powodem uczucia wstydu? A może wada zgryzu wiąże się z utratą funkcjonalności w jamie ustnej? Jeżeli Ty również borykasz się z tym problemem, koniecznie zwróć się do naszej kliniki, gdzie zostanie przeprowadzone kompleksowe leczenie ortodontyczne. Przekonaj się, jak może odmienić się Twoje życie.

 

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O ORTODONCJI?
Diagnoza oraz leczenie wad zgryzu oraz innych nieprawidłowości znajduje się w centrum zainteresowania ortodoncji. W celu rozwiązania powstałych problemów w jamie ustnej konieczne jest skorzystanie z aparatów ortodontycznych. W naszej klinice stomatologicznej stosuje się nie tylko tradycyjne metody, ale również innowacyjne sposoby przywracania odpowiedniego zgryzu, między innymi niewidoczne nakładki Invisalign. Rozwiązanie to jest niezwykle skuteczne i pozwala skrócić cały proces leczenia nawet o kilka miesięcy. Dzięki niewidocznym nakładkom Invisalign znacząco podniesiony zostaje również komfort psychiczny, o czym przekonują nasi liczni zadowoleni Pacjenci.

 

Współczesna ortodoncja oparta jest o cyfrową diagnostykę. W naszej klinice również wykorzystujemy innowacyjne metody, dzięki którym można znacznie podnieść precyzję i skuteczność badań. W Zakopiance wykonujemy skany skanerem wewnątrzustnym, dzięki czemu możemy uzyskać wymarzone i oczekiwane efekty, a także podnieść komfort, przez co czas spędzony w gabinecie bez wątpienia będzie wspominany z przyjemnością.

 

ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE I ZDECYDUJ SIĘ NA LECZENIE ORTODONTYCZNE!
Nieprawidłowe ustawienie zębów w łuku zębowym czy niepoprawna relacja górnego łuku zębowego względem dolnego są źródłem pojawienia się poważnych problemów. Jednym z nich jest oczywiście pogorszenie estetyki twarzy, co może zachwiać Twoją pewnością siebie i spowodować, że wycofasz się z życia towarzyskiego. Oczywiście to nie jedyne negatywne konsekwencje. Wady zgryzu mogą być źródłem bólów głowy, karku czy kręgosłupa, co jest spowodowane nieodpowiednim rozkładem sił w jamie ustnej. Okazuje się, że problemy ortodontyczne mogą również spowodować trudności w spożywaniu niektórych pokarmów, a także pojawienie się wad wymowy. Wszystko to sprawia, że tak ważne jest podjęcie leczenia ortodontycznego, które pozwala pozytywnie wpłynąć na jakość życia , dzięki czemu uśmiech nie będzie schodził z Twojej twarzy.

 

Być może zastanawiasz się, w jaki sposób można skutecznie rozwiązać problem wad zgryzu. Współcześnie poza tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi stosuje się również niewidoczne nakładki Invisalign. Kompleksowe leczenie ortodontyczne pozwala przywróci optymalne ułożenie uzębienia, co tym samym sprawia, że poprawiana jest nie tylko estetyka uśmiechu, ale również przywrócona zostaje funkcjonalność w jamie ustnej. Przekonaj się o tym sam i sprawdź, jak Twoje życie może całkowicie się odmienić!

 

RODZAJE APARATÓW ORTODONTYCZNYCH
W Zakopiance wykorzystujemy różnego rodzaju metody, dzięki którym możliwe jest skuteczne rozwiązanie problemu wad zgryzu, a także przywrócenie pełnej funkcjonalności w jamie ustnej.

 

Stałe aparaty ortodontyczne – to tradycyjne rozwiązanie, które jest bardzo często wybierane. Aparat mocowany na stałe składa się z kilku elementów: zamków, pierścieni, łuków oraz ligatur. Zamki przyklejane są na powierzchnię zębów, natomiast na zęby trzonowe mocuje się pierścienie będące częściami kotwiczącymi. Siły wytwarzane przez łuki przywracają zęby do optymalnej pozycji, co pozwala skutecznie usunąć problem wady zgryzu. Warto również dodać, że ligatury są to specjalne gumki, których kolor możesz dopasować do swoich preferencji.

 

Ruchome aparaty ortodontyczne – metoda ta wykorzystywana jest przede wszystkim przy leczeniu dzieci, które posiadają zęby mleczne oraz stałe. Założenie tego aparatu jest niezwykle proste. Dziecko powinno je zakładać na noc oraz na kilka godzin podczas dnia. Zastosowanie tej metody pozwala skutecznie usunąć wczesne wady zgryzu, dzięki czemu można zapobiec konieczności przeprowadzenia skomplikowanego leczenia ortodontycznego w przyszłości.

 

Niewidoczne nakładki Invisalign – jest to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu cały proces leczenia jest niezwykle komfortowy. Dzieje się tak, ponieważ aparaty te stworzone są ze specjalnego materiału, który sprawia, że nakładki są niemalże niewidoczne dla otoczenia. Pragniemy, aby każdy etap leczenia był niezwykle komfortowy, dlatego zamiast tradycyjnego wycisku wykonujemy skany skanerem wewnątrzustnym, przez co znacznie podniesiony zostaje komfort. Niewidoczne nakładki należy zdejmować wyłącznie na czas spożywania pokarmów oraz zabiegów higienizacyjnych. Invisalign pozwala w wielu przypadkach skrócić czas leczenia nawet o kilka miesięcy.

RTG

W Centrum Stomatologicznym Zakopianka, dysponujemy pracownią radiologiczną wyposażoną w sprzęt rentgenowski najwyższej klasy i najnowszej generacji, który umożliwia natychmiastowe otrzymywanie wyników badań w warunkach pełnego bezpieczeństwa pacjenta. Dzięki temu jesteśmy w stanie błyskawicznie i bardzo dokładnie uzyskać kluczowe informacje, które wpłyną na harmonogram leczenia.

 

Zdjęcia wykonywane są w technologii cyfrowej najwyższej jakości przez technika radiologii.