Leczenie kanałowe stanowi jeden z najpoważniejszych zabiegów stomatologicznych. Wymaga nie tylko wizyty u doświadczonego stomatologa oraz dobrze postawionej diagnozy, jak przede wszystkim niesamowitej precyzji podczas leczenia.

Czym jest leczenie kanałowe?
Leczenie kanałowe to częściej stosowana nazwa leczenia endodontycznego. Zabieg ten polega na bardzo dokładnym oczyszczeniu kanałów korzeni zębowych oraz komory zęba z chorej miazgi. Po ich precyzyjnym oczyszczeniu z chorej tkanki, opracowaniu i dezynfekcji, wolne przestrzenie w kanałach zostają wypełnione.

Kiedy niezbędne jest leczenie endodontyczne?
Endodoncja pozwala na leczenie nieodwracalnych zapaleń miazgi. Ich najczęstszą przyczynę stanowi próchnica, ale może się zdarzyć, że ząb, który nie boli wymaga leczenia ze względu na nieodwracalną bakteryjną infekcję miazgi. Leczenie kanałowe może być również niezbędne w przypadku urazu zęba lub ze wskazań protetycznych.

Jakie korzyści stwarza endodoncja mikroskopowa?
Leczenie pod mikroskopem już dawno przestało być uważane za fanaberię. Dzięki zastosowaniu mikroskopów w stomatologi, leczenie zębów stało się o wiele bardziej precyzyjne. Tradycyjne leczenie kanałowe może nie zakończyć się sukcesem, narażając pacjenta na bardzo nieprzyjemne dolegliwości, a nawet stratę zęba. Tylko mikroskop pozwala dostrzec wszystkie przewężenia, obliteracje i perforacje. Endodoncja mikroskopowa zwiększa szansę na prawidłowe leczenie zęba, pozwalając cieszyć się kompletnym uzębieniem jak najdłużej.